Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

YGS’de Özel Okullarda Birincisi...

      Bu yıl ülke genelinde yapılan YGS-1 ve YGS-2’de önemli bir başarıya imza atan Özel Güney Kampus Temel Lisesi, şimdi de LYS’de aynı atağı yapmak istiyor.

 

        Özel ve devlet okullarının bu yıl katıldığı YGS-1 ve YGS-2 puanlaması, İl milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara gönderildi. İskenderun ilçe sınırında yer alan 24 özel ve devlet lisesinin aldığı puanlar ve sıralama belirlendi.

 

        Belirlenen sıralamaya göre, Tosçelik Fen Lisesi, matematik ağırlıklı YGS-1’de 407. 95 puan, fen ağırlıklı YGS-2’de 409.41 puanla açık ara farkla ilk sırada yer aldı. Tosçelik Fen Lisesi’ni, YGS-1’de321. 35 ve YGS-2’de 323.72 ile İstiklal Makzume Anadolu Lisesi, YGS-1’de 287.80, YGS-2’de de 287.95 puanla Paşa Karaca İmal hatip Lisesi, takip etti. Dördüncü sırada ise, YGS-1’de 273. 54, YGS-2’de de 274.93 puan alan Özel Güney Kampüs Temel Lisesi yer aldı.

 

        Her iki sınavda da ilk üç sırayı devlet okulları elde ederken, 4. Sırada yer alan Özel Güney Kampüs temel lisesi, aynı zamanda özel okulların bir bakıma lideri olarak listede yer aldı.

 

        Sonuçlarla ilgili değerlendirmede bulunan Özel Güney Kampus Temel Lisesi Kurucu Müdürü Recep Yıldırım, sonuçtan çok memnun olduklarını kaydederken, ileriki yıllarda bu çıtayı daha üst sıralara taşıyacaklarını ifade etti.

 

        Recep Yıldırım, özel okullarda birinci olmalarından dolayı gerek il ve gerekse ilçe mille eğitim müdürlüğü tarafından kendilerine bu sonuçların verildiğini açıklayarak “Bizim hedefimiz hep bugünde kalmayıp yarınlarda daha ileriye gitmektir. Bunun için gerek programlarımız ve gerekse eğitim kadromuzla birlikte bunu yapmaya çalışıyoruz. Bu hafta yapılacak LYS’de de daha büyük başarılar alacağımdan umutluyum” diye konuştu.

 

        Yeni okul binası konusunda da çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Yıldırım, kısa bir süre sonra konuyla alakalı sürpriz bir açıklama yapabileceklerini aktardı.


15.06.2017 18:37:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Yorum (0)
  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida