Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

TBMM’de Buğday alım fiyatını sordu

      CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, TBMM Genel Kurulu’nda Amik ovasında başlayan buğday hasadına değinerek, çiftçilerin merakla beklediği buğday alım fiyatını sordu.

 

      Toprak Mahsulleri Ofisi’nin buğday alım fiyatını neden erken açıklamadığı konusunu TBMM Genel Kuruluna taşıyan CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal “Hatay Amik ovasında buğday hasadı başladı. Bu yıl bir önceki yıla göre buğday üretiminde artış beklendiğini görüyoruz. TMO, üreticilerin depolama ve finansman ihtiyacını karşılamak amacıyla emanet alımlara başlayacak” dedi.

 

      Toprak Mahsulleri Ofisinin henüz müdahale alım fiyatını açıklamadığına dikkat çeken Hatay milletvekili Topal, “Fakat fiyat henüz açıklanmış değil. Fiyat açıklanmadığı için çiftçilerimiz, emanete bıraktığı ürün karşılığında geçen yılki müdahale alım fiyatı üzerinden %30 oranında avans kullanabilecekmiş. Fiyatı neden daha erken açıklamıyorsunuz?

 

      Fiyatın erken açıklanması durumunda çiftçi belirsizlikten kurtulacak. Toprak Mahsulleri Ofisinin alım fiyatını açıklamak için beklediği her geçen gün çiftçinin biraz daha maalesef karamsarlaşması demek. Siz hükümet olarak, TMO’yu desteklemelisiniz ki üreticimiz, tefecinin ve aracıların eline düşmesin” diye konuştu.

 

 


15.06.2017 18:03:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (0)
  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida