Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Avcılar Trap Müsabakalarıyla Stres Attı

İskenderun Avcılar ve Atıcılar Derneği tarafından düzenlenen Trap müsabakalarında üyeler kıyasıya yarıştı. Üç kademeli atış yarışmasında şampiyonluğu Serhat Kürşat Şimşek kazandı. 

İskenderun’da 6 bine yakın üyesi bulunan Avcılar ve Atıcılar Derneği üyeleri arasında Trap atış yarışması düzenledi. Nergizlik Köyü’nde ormanlık alanda gerçekleştirilen yarışmalara dernek üyesi 12 kişi katıldı. İskenderun Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Mehmet Ali Özdemir, ikincisini gerçekleştirdikleri organizasyon ile üyeleri kaynaştırmak, Avcılık ve atıcılık sporunu geliştirip, sevdirmek istediklerini söyledi.

Trap atışı yarışmasıyla dernek üyelerinin doğadaki canlıları öldürmeden avlanma talimi yapma keyfi yaşattıklarını anlatan Başkan Mehmet Ali Özdemir “Bir hafta sonunu trap yarışlarıyla değerlendirdik. Aynı zamanda üyelerimiz ve aileleri günlük yaşamın stresinden uzaklaşarak, doğayla baş başa piknik havasında bir organizasyon yapmış olduk” dedi.

Nergizlik Köyünün girişinde çam ormanının içinde bir yamaçta kurulan trap atış alanında yarışmaya katılan 12 üye sporcu üç kademede yarıştı. Beşte üç vurma elemeleriyle başlayan yarışlarda, ikinci kademeyi geçenler bu kez altıda dört vurmak için mücadele verdi. Son aşamada ise yarışmacılar on atışta en fazla isabet ettirmek için trapı hedef aldılar.

Bu arada yarışmayı izleyen basın mensupları da avcıların gözetiminde trap atış yaptı. Çoğunluğunun karavana attığı gözlenen gazetecilerin tüfekli atıcılıkta çok zayıf oldukları gözlendi.

Sabah 10.00’da başlayan yarışlar 3 saat sürdü. Üç elemeyi de aşarak rakiplerini gerede bırakan Servet Kürşat Şimşek birinciliği, İsmail Batmacı ikinci ve Corç Todurga üçüncü oldu. İlk üçe girenlere kupa verildi.


25.07.2006 07:47:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Yorum (0)
  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida