İki Dev Vinç Cezayir Yolunda
  Dockwıse adlı dev gemi ile bin tonluk Reggıane joseph Parıs ile bin 200 tonluk iki konteynır vinci İskenderun Limanında ayak aralığı genişletme çalışmaları tamamlanarak kullanılacağı ülkeye doğru yola çıktı.
Cezayir’de bir limanda kullanılmak üzere alınan iki dev vinç bakım onarımı yapılmak amacıyla gemiyle İskenderun Limanı’na yaklaşık 7 ay önce getirildi. Dev iki konteynır vincin ayak aralığının genişletilme çalışmaları için Limanın birinci rıhtımına indirildi. YALKO adlı firmanın yetkili olduğu Amerikan şirketi, rıhtımı önce 2.5 aylığına kiraladı, dev vinç ile ilgili çalışmaların uzun sürmesi nedeniyle yerin kira süresi uzatıldı.
İskenderun Limanında biri bin tonluk Reggıane joseph Parıs ile bin 200 tonluk Port Of Baltımore 1706 yazılı iki konteynır vincinin ayak araları belirtilen ray sistemine göre ayarlandı ve diğer bakımı yapıldı. İskenderun’da yakaşık 7 ay kalan iki dev vinç ABD’den gelen özel ekiple yeniden gemiye yüklenerek Cezayir’e gönderilmek üzere limandan akşam saat 18.30 sıralarında ayrıldı.

.. ::

 

Ziyaretçi Defteri

Muhittin

Şehit pamir caddesinde yürüyemez olduk.Çevrede polisler var. zabıtalar var Nedir bu dolmuşların kornaya basarak üstelik havalı korna geçip gitmeleri.nerede yaşıyoruz hiç bir yetkili buna dur demeyecek...

Oku  |  Yaz