Antakya’ya Uğur Hazırlık Lisesi Açıldı
 

      Hatay Uğur Hazırlık Lisesi Adalet Bakanı  Sadullah Ergin ve Hatay Valisi  M. Celalettin Lekesiz’in katılımıyla  açılışı yapıldı.Bakan Ergin açilişta bugün dünyayı yönetenlerin bilgiye hükmedenlerin olduğunu söyledi.

 

      Antakya’da hizmete giren Uğur Hazırlık Lisesi’nin açılış töreninde konuşan Adalet Bakanı  ve Hatay Büşükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, bugün dünyayı yönetenlerin petrolü ya da altın madenleri olanlar değil, bilgiye hükmedenler olduğuna dikkat çekerek eğitimin önemini vurguladı.

 

      İyi eğitim almış ve insanını iyi eğitmiş toplumların dünyanın önde gelen, en zengin, en müreffeh toplumları olduğunu ifade eden Bakan Ergin, “Eğitim kurumları, toplumun geleceğini inşa eden kurumlardır. Dünyanın önde gelen ülkelerine baktığınız zaman, bilgiyi taşıyan ve bilgiyi yoğurup toplumlarına en iyi şekilde yansıtan ülkeler en önde olurlar.” dedi.

 

      Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel , kurumlarının amacının, öğrencilerini 21. yüzyıl yaşam ve kariyer becerileri ile donatarak geleceğin liderleri, bilim insanları, başarılı bireyler olarak yetiştirmek olduğunu kaydetti.

 

      Konuşmaların ardından eğitim kurumu, Bakan Ergin, Vali Lekesiz, Bahçeşehir Eğitim Kurumları Kurucusu ve Başkanı Yücel ile diğer katılımcılar tarafından kurdeleyi keserek  hizmete açıldı.


15.12.2013 12:47:52

 

Ziyaretçi Defteri

Öğrenci

Merhaba. Ben İskenderun da MKÜ Mühendislik Fakültesinde okuyan bir öğrenciyim. Maddi sorunlarım var ve bana aylık burs bağlayabilecek bir hayırsever arıyorum. Kurumlara gittim fakat vermediler anladı...

Oku  |  Yaz