Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Belediye Sirk Kurulmasına İzin Vermedi!

       İskenderun Belediyesi’nden daha önce izinleri olduğunu öne süren Anatolis uluslararası Sirk ve gösteri ekibi Belediye zabıta engeline takılarak TIR’larındaki malzemeleri indiremeden kentten ayrıldı.

 

       İddialara göre uluslararası Anatolis sirk gösteri ekibi sözlü olarak İskenderun Belediye Başkanı ve Yardımcısından gösteri yapılması için gerekli izinleri alarak kente geldi. AVM nin karşısında bulunan boş araziyi ise sahibinden kiralayarak anlaşma yapan sirk işletmecileri yasal çerçevede evrakların hazırlanması çalışmaları sürerken TIR’larla kafeslerinde getirilen aslan, kaplan, ayı, maymun, piton yılan, köpek gibi hayvanlar ile diğer sirk malzemelerinin indirilmesine belediye zabıta ekipleri izin vermedi. Kurulmasına İskenderun Belediyesi tarafından izin vermediği için üç gün hayvanlar ile sirk çadırı malzemeleri TIR’lar üzerinde bekletildiği iddia edildi.

 

      Yapılan tüm görüşmeler ve çalışmalar sonuçsuz kalınca Belediye Başkanının izin vermemesinden dolayı şehir dışından gelen yerli ve yabancı gösteri ekibi sıkıntılı anlar yaşadığı bildirildi.

 

       Hayvanların bakımının yapılması için dahi izin vermediklerini öne süren sirk ekibinden Meral Gülşahin “Biz İskenderun’a gösteri yapmaya geldik. Başkan ve Yardımcısından görüşerek buraya malzemeleri getirdik. Gerekli izinleri almak için çalıştık yerimizi bile ayarladık sözleşmeler yaptık ama Belediye Başkanı sudan bahanelerle bizi engelledi bu konuda çok mağdur olduk ki artık biz kendimizi düşünmüyoruz yurt dışından gelen sanatçılarımız var, onlar bile bu duruma çok şaşırdı. İlk kez böyle bir uygulamayı İskenderun’da gördük” diye konuştu.

 

        Gösteri ekibinden Hande Ulukuz da, İskenderun halkının sosyal etkinlik hakkının bu engelleme ile elinden alındığını savunarak “Bu kadar önemli bir gösteriyi halkımızın izlemesini engellemiş oldu. Yıllardır tüm Türkiye’yi dolaşıyoruz böylesini de burada gördük” dedi.

 

        SİRK TIRI KAZA YAPTI BİR KİŞİ ÖLDÜ

        Bu arada Sirk kurmaya belediyenin izin vermemesi üzerine gösteri ekibi, gece saatlerinde İskenderun’da TIR’larla Antalya’ya yola çıktı. Sirk Malzemelerini taşıyan TIR’lardan biri Denizciler istikametinde seyir halinde iken özel bir otomobilin arkadan çarpması sonucu kaza yaptı. Meydana gelen kazada araç sürücüsü hayatını kaybetti.


05.10.2013 18:20:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (0)
  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida