Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Dudu, Arsuz Turizm Meslek Lisesi’ni Sorguluyor

       CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu Arsuz’da inşa edilen Turizm Meslek Lisesi’nin yapım hataları, donanım alımların ihalesiz ve fahiş fiyatlarla olduğunu ileri sürdü.

 

       İskenderun Kaymakamlığı’nın olayla ilgili incelme başlatmadığı gerekçesiyle CHP’li Hatay Milletvekili Av. Mevlüt Dudu konuyu T.B.M.M’ sine yazılı soru önergesiyle taşıdığını açıkladı.

 

        Arsuz Turizm Meslek Lisesi binasının eğitime geçmemesine rağmen su baskınına uğradığı ve binanın donanımı ile ilgili yapılan alımların ihalesiz gerçekleştirdiğini öne süren CHP Hatay Milletvekili Av. Mevlüt Dudu, ”Demek ki binanın yapımından tamamlanmasına kadar eksiklikler var ki problemler ve konular gün yüzüne çıkıyor” dedi.

 

        İskenderun İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Turizm Meslek Lisesinin hijyenik bulunmaması ve yemekhane izninin verilmediğine dikkat çeken Milletvekili Dudu konu ile ilgili olarak TBMM’ye verilen ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından cevaplandırılması istemiyle verdiği soru önergesiyle ilgili şunları söyledi: “Bina yapımındaki bu eksikliklerin dışında, okulun donanım alımında da bir takım istismar olayları da dikkat çekicidir. 7-8 liralık elyaf bir yastığın 77 liraya alınması, 11.000 liraya müdür masası alımı söyleniyor. Turizm meslek lisesine yaklaşık 400.000 liralık donanım ve malzeme alındığı, bütün bu alımların da ihalesiz gerçekleştirildiği, İskenderun Endüstri meslek lisesinin döner sermayesinin kullanılarak bu alımların yapıldığı bilgileri var. Bu kadar büyük rakamlarda, ne amaçla ihalesiz alım yapıldığı oldukça büyük bir soru işaretidir. Konu ile ilgili inceleme talebinin İskenderun Kaymakamlığı’nca reddedilmesi de akıllarda soru işareti yaratıyor. Bütün bunların açıklığa kavuşması için konuyu TBMM gündemine taşıdım. Başta Milli Eğitim Bakanı olmak üzere tüm yetkilileri konuyu aydınlatmaya davet ediyorum.”

 

 


20.06.2013 13:51:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Yorum (0)
  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida