Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

İskenderun Eğitimciler Korusundan Konseri

       Hatay'ın İskenderun ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 43 müzik öğretmenlerinden oluşan Türkiye’nin ilk musiki korosu kuruldu. Eğitimcilerin korosu ilk konserini musiki severlere verdi.   

 

       İskenderun ilçe Milli Eğitim müdürü Muharrem Keleşoğlu ve müzik öğretmeni Ayhan Raşa'nın birlikte yürüttüğü proje kapsamında tamamı 43 müzik öğretmeninin oluşturduğu musiki korosu kuruldu.

 

      Musiki korosu ilk konserini MKÜ İskenderun Konservatuarı Mustafa Yazıcı Kültür Merkezinde verdi. Yoğun bir katılımın olduğu konsere özellikle öğretmenler büyük ilgi gösterdiler.

 

       İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu öğretmenlerin sadece okullarda eğitim işiyle uğraşmadıklarını, aynı zamanda sosyal ve kültürel alanda da eğitime katkı sağladıklarını belirterek "İskenderun'da bir süre önce milli eğitim bünyesinde tiyatro ekibi, ardından da musiki korosu kurduk. Biz bunları gerçekleştirirken sadece bir kişi ile yapmadık; okul, öğrenci, öğretmen ve aileden oluştu.  Sacayaklarından biri eksik olduğunda başarının olmadığı gibi bu çalışmaları da biz öğretmenlerimizle birlikte yaptık. Eli öpülesi öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

 

       İskenderun İlçe Milli Eğitim bünyesinde tamamı müzik öğretmeni 43 gönüllüden musiki korosunu oluşturduklarını ifade eden koro başkanı müzik öğretmeni Ayhan Raşa ise kurulan koronun Türkiye'de ilk olduğuna vurgu yaptı. Koro başkanı Ayhan Raşa koronun kurucusu olan İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu'na plaket taktim etti.

 

       Şef Muzaffer İlter yönetimindeki koro konsere istiklal marşımızı okuyarak başladı. Ardından öğretmen marşını seslendirdi, daha sonra Türk sanat ve Türk halk müziği eserlerinden oluşan bir konser verdiler.

 

       Aralarında görme engelli bir öğretmenin de bulunduğu İskenderun İlçe Milli Eğitim musiki korosunun konseri izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

 

 

 


11.06.2013 16:23:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (2)
Sayfa: 1

mehmet uzar

Yapılan proğram çok güzeldi ama ! İskenderun''da 2.Dönem Bütün okullarda Müzik dersleri boş geçti öğrencilerimiz müzik dersinden madur oldu. Teşekkürler.

12.06.201311:28:15

Müziksever

Tebrikler ancak Türkiyenin ilk Öğretmenler korosu değil örneğin Antakya da Ayşe Fitnat İlköğretim okulunun da öğretmenlerlden oluşan çok mükemmel bir müzik korusu vardır yinede güzel emeklerine sağlık

12.06.201308:35:40

  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida