Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Öğrenciye ‘Neden Güldün’ Dayağı!

       Hatay’ın İskenderun ilçesinde 8. sınıf öğrencisi 13 yaşındaki D.S iki kız öğrencinin kavgasını izlerken gülünce Beden eğitimi öğretmeni tarafından dayak yedi. Kafasına ve çeşitli yerlerine darbe alan öğrenci on gün doktor raporu aldı.

 

      İnönü Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi D.S teneffüste olduklarını iki kız öğrencinin birbiri ile kavgasını izlediklerini belirterek yaşadığı olayı şöyle anlattı: “iki kız öğrenci kavga ediyordu bende diğer arkadaşlarımı gibi izliyordum. O sıra kız öğrencinin birisi müdüre şikayete giderken bende gülüyordum. O sırada Beden eğitimi öğretmenim H.B koşarak geldi ve beni boğazımdan tuttu kafama ve bana vurmaya başladı. Sonra beni müdür yardımcısının odasına götürdü orada da bana vurdu yumruk vurdu.”

 

      Hastanelik olan çocuğu için önce hastaneye giden ve ardından da öğretmen hakkında şikâyetçi olan baba M.S okulun güvenlik kameralarının kayıtta olduğunu hatırlatarak “Orada olayların nasıl olduğu sanırım kayıtlıdır. Kim suçluysa cezasını çeksin” dedi.

 

     Oğlunun bu şekilde öğretmeni tarafından dövülmesini hazmedemediğini de ifade eden baba M. S “Çocuğu annesi doktora götürmüş, sonrasında ben polise giderek şikayetçi oldum. Neden kimse müdahale etmemiş ya benim çocuğum beyin kanamasından ölseydi. Ya bir şey olsaydı. Polis arkadaşlara isimi verdiğimde, bu öğretmenin daha önce de benzer şikayetler alındığını, ancak hukuksal bir süreç başlatma gereği duyulmadığını beyan ettiler. ‘Çocuğum o okulda okuyor diye ileride sıkıntı yaşar mantığı ile kimsede şikayet etmiyor. Fakat ben şikayetçiyim” diye konuştu.

 

      Müdür yardımcısının kendisini telefonla arayıp, ‘gelin görüşelim anlaşalım’ dediğini de anlatan baba M.S. “Bende, çocuğumu sizin odanızda dövüyorlar, müdahale ettiniz mi? Diye sorduğumda, ‘ben ayırdım’ dedi. Ayırdım deyince ben daha çok sinirlendim. ‘Bir tarafta 13 yaşında bir çocuk, diğer tarafta 35 yaşında ki bir adamdan mı ayırdınız’ şeklinde tepki gösterince, telefonu kapattı. Ben şiktayetci oldum bende cezalıysam çocuğumda hatalıysa kimse cezasını çeksin. Öğretmenin de öğrencisini dövmesi suçtur, cezasını çekmesini istiyorum” şeklinde konuştu.


18.04.2013 16:38:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (13)
Sayfa: 1

D. S.

Ben dayak Yiyen çocuğum, yemin ederim ki; ben birşey yapmadım, benim ıslık çaldığımı zannedip beni dövdü. Kafamı duvarlara vurdu, yumrukladı zorla müdür yardımcısının odasına soktu ve beni tekmeledi. Kafamı duvarlara vurdu yumrukladı...

25.04.201322:16:57

görkem bektaşlı

ben seni böle dövsem naparsın?

23.04.201320:51:57

görkem bektaşlı

ben seni böle dövsem naparsın

22.04.201321:45:38

ismail çakır

cumhuriyetimizin savcılarını göreve davet ederim sayın savcılarımız gereği neyse görevlerini en iyi şekilde yapacak insanlardır öğretmen bu çocuğu dövmemiş öldürmeye çalışmış bu okulun heryerinde kameralar var görüntüler incelensin derim. her ne olursa olsun bi çocuk bu şekilde dövülmemeli. biz ögretmenlerimize güveniyoruz bu şekilde davranan öğretmenler diger ögretmenleride karalıyor bunları tasvip etmeyin öğretmenlerimize sesleniyorum

21.04.201311:13:41

ahmet a.

osman ağaa bahsi geçen 13 yaşında bir çocuk. öğretmenin görevi sadece eğitimdir. psikolojik sorunlarını okula taşıyarak ne olursa olsun 13 yaşında bir çocuğu kafasını duvarlara vurarak dövmek hiçbir eğitimciye yakışmaz. çocuklarımıza bir tokat attığmızda üzülüyoruz ki 35 yaşında bir adam çocuğumuzun kafasını duvarlara vurarak döğecek. allah ailesine sabır versin.

21.04.201310:35:39

Hakan Deniz

Konu her ne olursa olsun bir egitimci asla bu davranista
bulunmamli!

20.04.201303:49:17

Ahmet Özbeden

...13 Yaşındaki çocuk böyle dövülür mü... Kendi oğlu yapsa dövmezdi. Ben velinin yerinde olsam hocayı döverdim...

19.04.201320:57:44

Mehmet Aydın

İlçe milli eğitim müdürü Muharrem Keleş kameralara poz
verip plaket vermekle meşgul :)

19.04.201315:01:53

Osmanaga

olayın detaylarını bilmeden konuşmak kimseye
yakışmaz,hele ki sebepsiz yere birini tek taraflı suclamak
cok ayıp, acaba öğrenci o kadar masum mu ?
öğretmenden dayak yiyecek kadar ne yaptı. arkadaş,
durduk yere kimse kimseye anlatıldığı gibi şiddet dene
bilirse tabiii uygulamazzzz

19.04.201312:12:06

SONER

NE OLURSA OLSUN 35 YAŞINDAKİ ADAM KÜÇÜCÜK ÇOCUKTAN NE İSTER YA ONU BU HALE GELENE KADAR DÖVMEK NE DEMEK YA

19.04.201310:44:10

Veli

ilçe milli eğitim önce savsaklar az daha üstüne gidersen müdür bey nasıl olur olamaz yapamazlar hesabını sorarım der velinin gazını alır ardından bakanlığa yazarsın soruşturma başlar, 1 yıldan fazla soruşturma sürer ifadelere gider gelirsin sonra müfettişler öğretmene ceza önerir bir de bakmışsın ki o hesap soracak olan müdür cezaları affetmiş bile.Onun için boşuna uğraşma sayın veli......bir şey çıkmaz.....

18.04.201321:39:10

ahmet acemoğlu

herne olursa olsun bir çocuk böyle öldüresiye
dövülmez.babası sabırla
davranıp usulune göre hareket etmiş.bu yaşanan olayı
şiddetle kınıyorum.eger cocuk bir hata yapmışsa velisini
çagırır ne yapılması gerekiyorsa yaparsın,ama böyle
döversen birgün ters birine denk gelirsin

18.04.201318:34:22

şegmuz çolak

ögrenci velisine katılıyorum, ögretmenin böyle davranmaya hakkı yok  MUHARREM KELEŞ i göreve davet ediyorum

18.04.201317:00:38

  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida