Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

“Terör, Sevgisizlik, İnançsızlık, Cehaletti!”

       Terör örgütü deyince akla elinde kalaşnikof sırtında puşisi olan insanların geldiğini, ancak terörün sevgisizlik, inançsızlık, cehalet ve suç örgütlerin tümü olduğunu belirten İskenderun Emniyet Müdürü Cengiz Başer “Yüreğinde sevgi ve nefret olan insanlar bu kadar azimli iken bizlere önemli görevler düşüyor” dedi.

 

       İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Antakya İl Emniyet Müdürlüğü’nün girişimleri ve Antakya Bedi Sabuncu İlköğretim öğrencilerinin de katkıları ile İskenderun’da, madde bağımlılığı, terör konulu seminer, resim sergisi düzenlendi. Ticaret ve Sanayi Odası Salonunda gerçekleştirilen programa Kaymakam Ali İhsan Su, 39. Mekanize Piyade Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Atınç, Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, Askeri ve sivil erkan, STK Temsilcileri, daire müdürleri ve kalabalık davetli topluluğu katıldı. İskenderun İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muharrem Keleşoğlu, eğitimin sadece MEB’in işi olmadığını, paydaşlarının da tüm bireyler olduğunu ifade ederek “Bu projede çocuklarımızın öncelikle bağımlılık yapan maddelerden uzaklaştırılması hedef alınmıştır. ‘7artık çok geç’ yerine, ‘5 artık çok geç’ diyoruz. Çünkü çocuklarımızı 60-66 aydan itibaren birinci sınıfta okuma şansını buluyor. Çocuklarımızı ne kadar erken yaşlarda eğitime gönderirsek, çocuklarımızı o derece kazanmış oluruz. İlçe Emniyet Müdürümüzün katkıları ile tüm liselerimizde ‘Bağımlılık’ konferansları verildi. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz bu konularda bilinçlendirildi” dedi.

 

      TERÖR SEVGİSİZLİK, İNANÇLISLIK, CEHALET, SUÇ ÖRGÜTLERİ…

      İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başer ise terör örgütü deyince akla elinde kalaşnikof sırtında puşisi olan insanlar geldiğine dikkat çekerek “Terör dediğimiz şey sevgisizliktir. Terör dediğimiz şey inançsızlıktır. Terör dediğimiz şey cehalettir. Terör dediğimiz şey bütün suç örgütleri. Yüreğinde sevgi olan hiçbir insan, bir insanı öldürmez. Yüreğinde sevgi olan hiçbir canlı sorunda kalmadıkça bir insana zarar vermez. Bir gencimizi uyuşturucuya, bir gencimizi fuhuşa sürüklemez. Bizim mesaimiz insan, gençlik. O yüzden kimse çekinmesin. Bir telefon kadar yakınız sizlere. 155 sizin için. Yüreğinde sevgi ve nefret olan insanlar bu kadar azimli iken bizlere önemli görevler düşüyor. Gençlerin düştüğü boşluğu sevgi ve inançla dolduracağız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.’ Öğrencilerden isteğimiz, lütfen görevinizi en iyi şekilde yapın. İkinci olmayın, birinci olun. Sizi yanlışa sürüklemek isteyecek sokakta binlerce gulyabanilerle karşılaşacaksınız. Bu tuzaklara kanmayın” diye konuştu.

 

      7 BİN ÇOCUĞU TRAFİK MELEĞİ YAPTIK

      Uyuşturucu konusunda 8 ayda 8 operasyon gerçekleştirdiklerini vurgulayan İlçe Emniyet Müdürü Başer şöyle devam etti: “Önleme noktasında şuana kadar terör, uyuşturucu, dolandırıcılık ve hırsızlık ve en önemlisi trafik konusunda birçok çalışma yaptık. Halkımıza anlatmaya çalıştık. ‘Trafik Melekleri’ projesini oluşturduk. Büyüklere anlatamadık derdimizi, bari miniklere anlatalım. Bu şekilde anaokullarına giderek bütün minik yavrularımızı polis yaptık. 7000 çocuğumuza ulaştık. Onlara özel filmleri izleterek, babanız emniyet kemerini takmazsa kaza olur ve siz zarar görürsünüz dedik. Babanız hız yaparsa, kırmızı ışıkta geçerse, alkollü araç kullanırsa kaza olur, siz zarar görürsünüz dedik. Onara sorduk; siz trafik melekliğini kabul ediyor musunuz? Ailenizin koruyucu melekleri olacaksınız. Onlar bizden daha heyecanlı bir şekilde kabul ettiler.”

 

      DÜNYANIN EN ÖNEMLİ SORUNU MADDE BAĞIMLILIĞI

      İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su da, Dünyada insanlığın en önemli sorunlarının başında, uyuşturucu ve madde bağımlığı geldiğine işaret ederek “Dünyada şuanda 200 Milyon’un üzerindeki insan uyuşturucu kullanıyor. Özellikle toplumda bir bilinçlendirme ve algı yükseltilmesi meydana getirmek gerekir. İşte bu toplantılar, sergiler ve diğer yapılan tüm çalışmaların ana nedeni bir farkındalık oluşturmak. Neden insanlar uyuşturucuya müptela oluyorlar? Bunların temelinde sevgisizlik ve ilgisizlik yatıyor. Bu konuda ailelere çok önemli görevler düşüyor. Ailenin birliği, dirliği, bütünlüğü ve şefkati çocuklarımız çok çok önemlidir. O yüzden her birimiz bir çocuğun hayatını değiştirebilsek, inanın o kadar büyük bir başarı elde edilir ki kısa zamanda biz dahi inanamayız” şeklinde konuştu.

 

     İl Emniyet Müdürlüğü’nün hazırladığı slayt gösterisi sonrasında karakalem ve yağlıboya resim sergisinin açılışı yapıldı, protokol ile konuklar, madde bağımlılığı temalarının işlendiği resim sergisini ilgiyle gezerek inceledi.  


08.03.2013 10:39:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (0)
  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida