Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Güzellik Salonlar ve Kuaförler Uyarıldı!

Türkiye genelinde Güzellik Salonları ve kuaförlerde Lazer Epilasyon ve IPL uygulaması yasaklanması üzerine İskenderun Belediyesi ekipleri, yasal tebliğ konusunda salon yetkililerini bilgilendirdi.  

2010 yılında Sağlık Bakanlığı’nın aldığı karar ve yönetmeliği göre; manikür, pedikür, el ve ayak bakımı gibi uygulamalar güzellik salonları ile kuaförlere bırakıldı. İnsan sağlığı için hayli önemli olan uygulamalar ise sağlık bakanlığına bağlı kuruluşlarda (özel polikliniklerde) yapılma zorunluluğu getirildi. Lazer epilasyon, foto epilasyon, iğneli epilasyon, botoks, dolgu, akne ve leke tedavileri, lazerle damar tedavileri, kimyasal peelıng v.s. gibi uygulamaların Sağlık Bakanlığına bağlı kuruluşlar ve özel polikliniklerin dışında yapılamayacak. Güzellik salonu ve kuaförler tarafından bu uygulamaların yapılmasının yasal olmadığı sağlık bakanlığı tebliğince belediyelere valilik aracılığıyla bildirildiği öğrenildi.

İskenderun belediyesi 25.06.2012 tarihinde güzellik salonlarıyla ilgili toplantı yaparak 01.01.2010 tarihinde çıkan yasanın lazer epilasyon uygulamalarının yapılamayacağına dair yönetmelik kararını tekrar gündeme getirerek verilen 2 yıllık sürenin dolduğu tebliğ ederek güzellik salonları yetkililerine bilgiler verildi.

İskenderun belediye ekipleri tarafından güzellik salonlarının ve kuaförlerin denetleyerek Lazer Epilasyon ve IPL uygulaması yapan yerlerde kesinlikle ruhsatlarının iptal edeceği hakkında bildiri yapıldı.

Vatandaşların Lazer Epilasyonu Güzellik Salonlarında veya kuaförlerde değil yönetmeliğin verdiği karara göre sadece Poliklinik bünyesindeki yerlerde bu uygulamanın yapılacağı vurgulandı.


28.06.2012 11:45:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Yorum (0)
  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida