Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Göz Uzmanı Dr. Sıddıkolğu Palmiye’de

Göz Hastalıkları Uzmanı Operatör Doktor Yahya Sıddıkoğlu’nu bünyesine katan İskenderun Özel Palmiye Hastanesi’nde yeni açılan servislerle sağlık hizmeti yelpazesini genişletti.

Geçen hafta Özel Palmiye Hastanesi’nde poliklinik hizmeti vermeye başlayan Doktor Yahya Sıddıkoğlu hasta muayenesinin yanı sıra yaptığı katarakt ameliyatıyla da 72 yaşındaki Ömer Yılmaz’ın yıllardır süren rahatsızlığına şifa oldu.

72 yaşındaki Ömer Yılmaz, katarakt yüzünden yanından geçenleri hem tanıyamadığını, hem de göremez duruma geldiğini, bu durumdan çok rahatsız olduğunu anlatarak 15 dakika gibi kısa zamanda ameliyatın bittiğini ve rahatladığını söyledi.  

Hastanın kontrollerini yapan Dr. Sıddıkoğlu, ameliyat sonrası için beş günlük yapması gerekenleri yakınlarına ileterek “Ameliyat güzel oldu, her şey bitti anlamına gelmez. Ameliyat sonrası bakım iyi olursa bu başarı herkese yansır. Katarakt ameliyatı olan hastamıza, sonrasında yapması gereken genel bilgileri, ilaçların saatleri ve dozlarını içeren bir broşür veriyoruz. Hastamız bunlara uyduğu takdirde, başarılı geçen ameliyatın sonucunu alacaktır. Ameliyattan bir ay sonra kontrollerimizi yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Fako denilen bir teknikle yaptıkları ameliyat sayesinde hastanın aynı zamanda kataraktan, varsa astigmattan, uzak gözlük kusurundan kurtulacağını ifade eden Dr. Sıddıkoğlu, “Tam hassas aletlerle mercek numarasına getiriyoruz. Hem de korneadaki astigmat değeri en az bir ila bir buçuk derece azalmış olacak. Bulunduğumuz bölgenin doğası, yeşilliği, iklimi açısından alerjik tepkiler daha fazla yaşanmaktadır. Genelleme olarak yaş ortalaması yükselmekte. Yaş yükseldiği zaman katarakt çoğu zaman yaşla birlikte ama çocuklar da da katarakt olabilir. Genel olarak sinir katarakt, yaşla birlikte artmaktadır” dedi.

Özel Palmiye Hastanesi’nde göz polikliniğinin de devreye girdiğini açıldığı ilk günden itibaren yoğunluk yaşandığını belirten Başhekimi Yılmaz Şahutoğlu, “İskenderun Özel Palmiye Hastanesi olarak kurulduğumuz ilk günden itibaren, halkımıza kaliteli sağlık hizmeti sunmak bizim temel hedefimiz olmuştur. Bu bağlamda yeni bir üniteyi daha bünyemize katmanın sevincini yaşıyoruz. Bölgemizin tanınmış ve başarılı göz hekimi Yahya Sıddıkoğlu’nu hastanemiz bünyesine katmış bulunuyoruz. Bundan sonra hastanemiz göz hastalıkları alanında da farkını daha ciddi bir şekilde hissettirecektir” diye konuştu.


07.05.2012 16:56:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (3)
Sayfa: 1

fuatserkanmavi

çok sevindim adınıza ama orayada gelecem yanınıza başarınızdan dolayı

08.05.201210:01:18

Çetin

Hayırlı olsun hocam geçenlerde nereye gittiğinizi sordum
kimsenin bilgisi yoktu.Şimdi palmiye Hastanesinde
olduğunuzu öğrendim çok memnun oldum.başarılarınızın
devamını diliyorum.

07.05.201217:27:22

ahmet gümüş

çok başarılı bir doktor allah bozmasın

07.05.201217:01:40

  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida