“Yetimlere Sahip Çıkmak İnsanlık Görevi!”
 

Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, bir çocuğa anne ve babasının başını okşamasının vereceği güzelliği, duyguyu, gücü maddi olarak, hiçbir maddi varlığın verme şansının olmadığını söyledi.

İskenderun İnsani Yardım Derneği tarafından kent içinde belirledikleri ve ihtiyaç sahibi bir grup yetim ile kahvaltıda bir araya gelen Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, farklı sebeplerle anne ve babalarını kaybeden bu çocukların öksüz ve yetim oldukları için sevgiye ihtiyaçlarının bulunduğunu ifade etti.

Bu çocukların sevgiye, ilgiye anne ve babaları olan çocuklardan çok daha fazla ihtiyaçlarının bulunduğunu vurgulayan Karasayar “Bu yavrularımızın bu açıklarını gidermek için toplum ve büyükleri, vatandaş olarak ilgi alaka göstermemiz gerekiyor. Çünkü bu gençlerimiz ileride yaşamış olduğu bu acıyı belki unutmaları mümkün değil ama bir yere kadar azaltabilirsek onların ülkemize, kendi geleceklerine, toplumumuza bakış açılarını, faydalı olma güçlerini daha da arttıracağız diye düşünüyorum” dedi.

İnsani Yardım Derneği olarak yurt dışında baktıkları yetim sayısının 21 bin 500, Yurt genelinde 2 bin olduğunu belirten Dernek yetkilisi, İskenderun’da ise burs verdikleri, çeşitli aktivitelerde yer verdikleri 29 yetimin olduğunu, önümüzdeki aylarda bu rakamın 52’ye çıkacağını bildirdi.      


28.03.2012 12:11:27

 

Ziyaretçi Defteri

haluk ensari

İskenderun'da elektrik sorununa kim dur diyecek Pazar günü 2 ila 5 saat yapılan elektrik kesintileri bazı mahallelerde bu süre zarfından dahada uzun sürdü ve Bugün ise halk adeta illallah etti sabah d...

Oku  |  Yaz