Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Eski Hal Pazarının Yıkımı Sürüyor

İskenderun Belediyesi Toptan Sebze ve Meyve Hali’nin artık şehir içerisinden kaldırılarak, Akçay’daki yeni yerinde hizmet vermeye başlamasıyla birlikte eskisinin yıkım çalışmaları sürdürülüyor.

        Pınarbaşı Mahallesi, Dr. Sadık Ahmet Caddesi üzerinde 1962 yılında 44 dükkânla kurulan ve genişletilerek, sayı 92’ye çıkarılan eski Hal Müdürlüğü binası 13 bin metrekareden oluşuyordu. Tahliye edilen İskenderun Belediyesi Hal Müdürlüğü binasında yıkım çalışması da başlatıldı. Eski Sebze ve Meyve Hali pazarının yıkım çalışmaları iki iş makinesi tarafından yapılıyor.

İskenderun Belediyesi Toptan Sebze ve Meyve Hali’nin kaldırılması ve yıkım çalışmalarının sürmesiyle birlikte, Pınarbaşı Caddesi ile Dr. Sadık Ahmet Caddelerinde trafik yoğunluğunun da bir hayli azaldığı gözlendi.

KÜLTÜR MERKEZİ OLABİLİR

Şimdi çevre sakinleri yıkılan alana güzel bir yatırım yapılmasını istiyor. Büyük bir alanı kaplayan eski hal pazarının yıkımının bitmesinin ardından içerisinde, konferans, kongre, sergi, sinema, tiyatro salonları bulunan kültür merkezi şeklinde güzel bir projeyle mahallenin çehresinin değiştirilmesi bekleniyor.  

Akçay’da, 26.988,42 metrekare arsa üzerinde inşa edilen yeni Toptan Sebze ve Meyve Hali’nin toplam inşaat alanı 16.573 metrekareden oluşurken, modern ve tüm ihtiyaca cevap verebilecek kapasitede yapıldı.

İçerisinde 92 dükkan, bir otel, kafeterya, sığınak, soğuk hava deposu ve mescidi bulunan yeni İskenderun Belediyesi Toptan Sebze ve Meyve Hali’nin, yol ve çevre düzenlemesi de tamamlanmıştı.


17.12.2011 10:52:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (3)
Sayfa: 1

DEMET

Birincil ihtiyaçlar sosyal ihtiyaçlardan daha ön planda
olmalı diye düşünüyorum...İskenderunda çarpık yapılaşma
nedeniyle yıkımı planlanan bölgeler var o bölgelerden
tahliye edilen insanların çok büyük barınma sorunları
yaşayacağını düşünerek bu alanı toplu konut çerçevesinde
değerlendirmenizi rica ediyorum...

19.12.201121:55:55

HÜSEYİN BAĞ

LÜTFEN BİZ MAHALE SAKİNLERİ OLARAK BURAYI
ÇOCUKLARIMIZIN OYNAYAÇAĞI YEŞİL ALAN PARK SPOR
ALANLARI YAPILMASINI İSTİYORUZ.İNŞALAH BİRİLERİNE
RANT ÇEKİLMEZ.

17.12.201123:59:09

iskenderun için

adana eski otogarının yeri şimdi çok güzel bir yeşil alan olarak herkesin yararlanacağı şekilde değerlendirildi. burası neden olmasın kültür merkezi olunca ne olacak devasal bir beton yığını insanların da nefes alacağı gelece bırakacak bir miras olmalı bahsettiğiniz kültür merkezi başka yerlerede yapılabilir. oradaki trafik yoğunluğu zaten başlı başına bir sorun. orada yaşayan bir vatandaş olarak sahile gitmeden bir yaşam alanı istiyoruz..

17.12.201117:50:25

  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida