Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

İskenderun’da Nikahlar Artık İnternette!

İskenderun Belediyesi sevdikleri insanların nikahlarına yetişemeyenlere yönelik yeni bir uygulama başlatarak törenin tamamını belediyenin resmi web sitesi üzerinden canlı izleme imkanı sunmaya başladı. 

İskenderun’da evlenen çiftlerin yakınları, akrabaları ve arkadaşları en mutlu günlerinde yanlarında olamadıkları için üzülmeyecek. Çünkü İskenderun Belediyesi Evlendirme dairesi bu mutlu günü canlı olarak internet üzerinden yayınlamanın altyapısını tamamladı.

İnternet üzerinden canlı yayınlanan ilk töreninde Ankaralı Burçin Toktaş ile İskenderunlu Mehmet Erdener çifti nikâh masasına oturdu. İskenderun Evlendirme Dairesinden ilk canlı nikahı Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek kıydı, CHP Hatay Milletvekili Av. Mevlüt Dudu’nun şahitlik yaptı.

Burçin ve Mehmet Erdener çiftinin nikah mutluluğuna Evlendirme Dairesi Nikah Salonundaki yakınları birebir şahit olurken, törene katılamayan kent içindeki, kent ve yurt dışındaki tanıdıkları da İskenderun Belediyesinin resmi web sitesi üzerinden canlı izleme olanağı buldular.

İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, nikahlarını kıydığı genç çiftlere öğütler vererek ”Evlilikte her zaman önemli olan saygıdır. Birbirinize saygılı olun, hayatı paylaşmak için. Zaman zaman zorluklarla karşılaşacaksınız, dilerim hep kolay düzde gidersiniz, zorlukları paylaşırsınız” dedi.

Evlendirme Dairesindeki nikah törenlerini canlı olarak internetten yayınlama uygulamasını başlattıklarını vurgulayan Belediye Başkanı Dr. Civelek “Yurt dışında veya içinde uzakta yetişemeyen, gelemeyen yakınları olabilir nikahı kıyılan çiftlerin, onlar da internet aracılığıyla hem tespit edebilir, hem de onu tekrar indirebilir, izleyebilir, sanki buradaymış gibi ortak olur bu güzel günlerine. Teknolojinin her türlü imkanlarından belediyemizi, vatandaşlarımıza kullandırmaya çalışıyoruz” diye konuştu.  


01.07.2011 18:04:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (1)
Sayfa: 1

MECLİS OTURUMLARI CANLI YAYINLANACAK TI!

Uygulama çok güzel.umarız sayın Başkan seçimde söz verdiği gibi, meclis oturumlarını da canlı yayınlatır da, halkımız kimin ne dediğini seyreder, önümüzdeki seçimlerde de ona göre oyu verir. İhaleler canlı yayınlanırsa fena olmaz.

01.07.201121:13:17

  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida