Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Özel Hastane Konforunda Devlet Hastanesi

İskenderun’da yapımı yılan hikayesine dönen, çok sayıda hükümet, başbakan, sağlık bakanı, vali, kaymakamı geride bırakan Yeni Devlet Hastanesi 17 yıl aradan sona tamamlanarak hasta kabulüne başladı.  

İskenderun Yeni Devlet Hastanesi 29 poliklinik, 8 servis birimiyle hizmet verdiğini belirten Başhekim Dr. Veysel Yıldırım basın mensuplarına binasının fiziki konumu, iç donanımı ve hizmet verdikleri servisler hakkında bilgi verdi.

Başhekim Dr Veysel Yıldırım, sürekli olarak hizmetleri daha da iyileştirmeye, hastalar için rahat ve güvenli bir ortam sağlamaya çaba harcadıklarını belirterek “Amacımız yeni hastanemizde, halkımıza daha rahat bir ortamda, kendi evlerindeymiş gibi hizmet sunmaktır” dedi.

Hastanenin tam olarak aktif hale getirildiğini ifade eden Yıldırım, “Açılıştan sonraki günde 80 civarında hastayla hizmete başlayan hastanemiz, şuan günde ortalama 457 hastaya bakmaktadır. İskenderun Yeni devlet Hastanesi’nde; 250 yatak, 10 ameliyathane, 14 yataklı yoğun bakım odalarının yanı sıra, 29 poliklinik ve 8 servis hizmete açıktır. Ayrıca yeni hastanemizin acil servisi de yakında hizmete girecek. Yeni Devlet Hastanesi’nde verdiğimiz hizmet, A Blok’un devamı niteliğindedir. Şuan A Blok da 48 poliklinik, 10 ameliyathane, 20 yataklı yoğun bakım odaları, 16 yataklı kroner yoğun bakım odaları, acil sevisi ve 11 servisi ile hizmettedir” şeklinde konuştu.

İskenderun Yeni Devlet Hastanesi’nin en büyük sorununun ulaşım problemi olduğunu dile getiren Başhekim Dr. Yıldırım şunları söyledi: “Yeni Devlet Hastanesi ile İskenderun Devlet Hastanesi A Blok arasında ulaşımı sağlamak üzere, hastalarımıza araç tahsis edilmiştir. Hastalarımız bu servislerden, sabah 08.00- 17.00 saatleri arasında ücretsiz olarak faydalanabilmektedir. Ayrıca Körfez dolmuş hatları da hastaneyi güzergâhlarına dâhil etti. Vatandaşlarımız bu dolmuşlardan da faydalanabilecek.”

Basın Mensuplarıyla Yeni Devlet Hastanesinin poliklinikler, hasta servisleri yoğun bakım ünitesi, konferans salonu, İskenderun manzaralı yemekhaneleri gezdiren Başhekim Yıldırım, yeni binanın fiziki konumu, modern, konforlu iç donanımıyla kent halkına çağdaş bir sağlık hizmeti sunduklarını sözlerine ekledi.

Yirmi üniteli Diyaliz ünitesi ile psikiyatri birimi ve kreşiyle Yeni Devlet Hastanesinde kalite çıtasının yüksek olduğunu kaydeden Başhekim Yıldırım, İskenderun Halkını en iyi şekilde sağlık hizmeti almaya davet etti. 


20.06.2011 23:24:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (1)
Sayfa: 1

ALİ BERTİZOĞLU

EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN ÇOK İYİ OLDU HAYIRLI OLSUN

21.06.201108:18:33

  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida