Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Çetillik Köyünde Bahar Bayramı Coşkusu

Hatay’ın İskenderun İlçesine bağlı Gözcüler Beldesi Çetillik Köyünde her yıl 14 Nisan günü kutlanan  “Bahar Bayramı” genç yaşlı çok sayıda yöre halkını bir araya getirdi. Panayır havasında mangalların yakıldığı alışverişlerin yapıldığı birbirlerini görmeyenlerin buluştuğu bir gün yaşandı. 

Gözcüler Belde Belediye Binası bahçesinde Başkan Necmettin Güler’in ev sahipliğinde Bahar bayramını kutlamaya gelen İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek ve çevre belde belediye başkanları katıldı.

Gözcüler Belde Belediye Başkanı Necmettin Güler, “14 Nisan günü tabiatın canlılığının, bolluk ve berekete kavuşmasının simgesi olma yanında toplumun yaşamındaki hareketlilik, yeni başlangıçlar ve dönüm noktalarının belirleyicisi olarak da kabul edilir. Bu bayramın özelliği yöresel olduğu için tıpkı misafirlerimiz gibi doğaldır. Başkalarını rahatsız etmeden herkes kendi ailesiyle arkadaşlarıyla dostlarıyla eğlenmek için bir arada olur. 14 Nisan halkımız devlet erkânıyla bütünleşerek bugünü ‘Bahar Bayramı’ adı altında coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşamaktadır” dedi.

 İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su ise, “Dostlarımızla birlikte bu bayramı kutlamaktan büyük onur duymaktayız. Gelenek ve göreneklerimiz sayesinde halkımızla iç içe olup böyle güzel bayramları birlikte kutlamanın keyfine varıyoruz” diye konuştu. 

‘Yumurta Bayramı’ genç yaşlı çok sayıda yöre halkını bir araya getirdi Konuşmaların ardından büyük bir coşkuyla kutlanan bahar bayramı masalara bırakılan yumurtaların tokuşturulması ile kutlanmaya başlandı.  

Çetillik Köyünde kurulan pazarda çeşitli hediyelik eşyalar, giyim, kuşam özellikle bayrama özel müşebbek, baklava, şam tatlılar satışa sunuldu.

İskenderun’dan ve çevre belde belediyelerinden gelen binlerce vatandaş Çetillik köyünde kurulan pazarı gezdi bol bol alış veriş yaptı. Yaklaşık bir kilometre uzunluğundaki yol üzerine kurulan panayır gibi Pazarın iki yanında bulunan zeytin ağaçlarının altını aileler yaktıkları mangallar, açtıkları sofralarla piknik alanına dönüştürdüler.


14.04.2011 20:32:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Yorum (3)
Sayfa: 1

Aynur Sefer

Özel günde özel kutlamalar olur elbette, tebrikler sayın belediye başkanı Yusuf Civelek''e. Bu tür günleri AKP veya CHP ya da diğer partilere, kamplara bölmeye çalışan zihinlere ( ! ) hayret ediyorum. Hâlâ geçmişten ders alınamadı mı acaba ? Saygılar.

16.04.201113:10:35

murat yeşil

sevgılı bskn yusuf cıvelek.akp''nın katıldıgı toplantıları bayramları bır tarafa bırakta chp''nın secım calısmalarında katıl.gercı sen chp''lımısın bılınmezde enazından secıldıgın partıneve sana chp''lı olupta oy veren secmenlerıne saygı duy..

15.04.201100:07:15

kadir özer

yillardir bahar bayrami adi altinda, protestolar yapan, olaylar cikaran, polise tas atan, is yerlerine zarar veren neye hizmet ettigini bilmeyen insanlar, kurumlar, siyasiler !!! gelinde görün bahar bayrami nasil kutlanilirmis, iskenderun bircok kültürü inanci icinde barindiran ve herkesin kardesce dostca yasadigi bir yer, ama isin icine siyaset ve protesto katmadan seyretsinler ve kendilerinden utansinlar.

14.04.201122:14:06

  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida