Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Rhossos Otel Bölge Turizmini Canlandıracak

İskenderun Belediye Meclisi’nde gündeme gelen Arsuz yolu üzerindeki 5 yıldızlı Rhossos Otel projesinin hayata geçmesi ile bölgenin turizm alanında önünün açılacağı belirtiliyor.

İskenderun-Arsuz yolu üzerinde Casmin Otel’in bitişiğinde yapımı düşünülen, İskenderun’un ve tüm Arsuz Bölgesi’nin çehresini değiştirecek 5 yıldızlı otelin yapımı ile birlikte diğer turizm tesisi yatırımcılarında dikkatlerini çekeceği ifade ediliyor.

İskenderun Körfezinin bir tarafının sanayi diğer tarafının ise turizm olarak hizmet vermesi bölge ekonomisi açısından oldukça önemli olduğuna dikkat çekiliyor. Arsuz-Samandağ yol bağlantısının da canlanması ile birlikte bölgedeki turist akışının fazlalığı karşısında ortaya alt yapı eksikliklerin çıkacağına dikkat çeken vatandaşlar,”Ege kıyılarından daha güzel doğal koylar ve el değmemiş yerler mevcut. Buraların turizm pastasından hak ettiğini alabilmesi için turistlerin dikkatini çekebilmemiz için onların istedikleri yatırımları sunmamız lazım. İşte Hatay’ın otoman otelinin bölgedeki hareketliliğe katkısını hep birlikte gördük Rhossos otel’in de bu bölgede büyük bir eksikliği gidereceğine inanıyoruz. Bu otelin hayata geçmesinin ardından da başka turizm yatırımcılarının da birbiri ile yarışarak oteller açacağına inanıyoruz. Bu tesislerin imkanların artması ile tur şirketleri yerli ve yabancı turistleri bölgemize düzenleyecekleri tur programları ile getireceklerdir. İşsizliğin büyük bir sorun olduğu ülkemizde sağlayacağı istihdam ile gençlere yeni iş kapısı olacaktır.”

OTELİN KADERİ MECLİSTE

İskenderun Belediye Meclisi bugün saat 14.00’de gerçekleştirilecek oturumunda 200 milyon dolarlık 5 yıldızlı otel yatırımı konusunu görüşerek karara bağlaması bekleniyor.  


07.02.2011 12:11:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Yorum (5)
Sayfa: 1

İSKENDERUNLU

BÖYLE BÜYÜK OTELLERİN YAPIMINDAN DOLAYI İŞ BULMA ZORLUĞUNDA OLAN İNSANLARIMIZADA YENİ İŞ KAPILARINI AÇACAKTIR HAYIRLISI OLSUN

11.02.201119:16:07

yunus Muti

Sayın belediye başkanımız Yusuf Civelek in nezdinde böyle bir büyük oteli iskenderunumuza kazandırdıkları için evet oyu veren bütün meclis üyelerini candan kutluyor ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.İlerde ne kadar önemli bir karara imza attıklarını anladıklarında torunlarını bunu gururla anlatacaklardır hayır oyu verenlerde utançlarından suskun kalmaya mahkum kalacaklardır.Hepımize hayırlı olsun tekrar.

10.02.201123:23:41

huseyin sezer

Böye büyük bir yatırımı sağduyulu tüm İskenderun''luların destekleyeceğini düşünüyorum.Umarım meclisimiz aksi yönde bir karar almayacaktır.

Saygılarımla

07.02.201117:39:50

fethi

Belediye meclisimiz ümit ediyorum böyle önemli bir yatırıma sahip çıkacaktır. Artık bizlerde turizmden hakkımızı alalım Antalya''dan neyimiz eksik

07.02.201112:30:48

iskenderunlu

insallah en kısa sürede açılır bizler iş sahibi oluruz

07.02.201112:29:30

  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida