Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

“Alevi Sünni Meselesini Detaylı Anlatamadık!”

Murat Ünalmış normalde uzun soluklu olarak başladıkları 'Kasaba' dizisinin senaryodaki handikaplar, kanalın tutumu ve gerekse insanların tepkisi, ana tema Alevi-Sünni meselelisini çok detaylı anlatamadıkları için erken bitirme kararı alındığını söyledi. 

Proje tasarımını 'Hatırla Sevgili' ve 'Asi' dizilerine de imza atan Tomris Giritlioğlu'nun yaptığı, atv'de yayına giren 'Kasaba' dizisi ilgiyle izleniyordu. Talat Bulut, Bülent Kayabaş, Lale Yavaş, Nur Sürer ve Murat Ünalmış’ın başrollerini paylaştıkları Kasaba adlı dizi Antakya'nın Şenköy adlı köyünde çekiliyordu.

Dizinin Haydar’ı Murat Ünalmış İskenderun’da düzenlediği imza gününde Kasaba’nın erken finali, projeleri ve Güneşi Gördüm filmindeki başarısına ilişkin değerlendirmeler yaptı.

KASABA’NIN BİTİRİLİŞİNE BİZ DE ŞOK OLDUK!

Uzun soluklu bir iş olarak başladıkları Kasaba adlı dizinin senaryodaki handikaplar, kanalın tutumu ve insanların tepkisi ve ana tema olan Alevi-Sünni meselesini çok detaylandıramadıkları için erken bitirme kararı aldıklarını ifade eden Murat Ünalmış “Kasaba dizisinde aslında Alevi-Sünni meselesi vardı. Asıl meselemiz oydu, ama o meseleyi tam detaylandıramadık. Erken bitirme kararı aldılar. Bizim de şok olduğumuz bir karardır. Çünkü biz uzun soluklu bir iş için anlaşma yapmıştık. Olmadı kısmet böyleymiş” dedi.

YENİ PROJE KAPADOKYA’DA ÇEKİLECEK

Ünalmış, ayrıca Avşar Film tarafından çekimleri Kapadokya’da yapılacak olan bir projede yer alacağını da belirterek bu sezon için Ağustos sonu Eylül gibi yaşına girmiş olacağını kaydetti.

HATAY’DA AKRABALARIM VAR

Hatay insanının çok sıcak ve buralara pek yabancı olmadığını vurgulayan Murat Ünalmış “Hemen sıcakkanlılıklarıyla samimiyet kurduğumuz insanlar. İskenderun’da nitekim öyle, İskenderun’a ara sıra gelip gidiyordum, kaçıyorduk. Ayrıca Hatay ile ilgili bir de anım var; yıllar önce Dörtyol’dan benim amcaoğluna bir gelin almaya gelmiştik. O yüzden bu taraflara gelmişliğim var. Hatta akrabalarımız, Hataylı bir gelinimiz var. O yüzden Hatay’ı çok seviyorum.” Şeklinde konuştu.

        ROLÜME BİR SENE ÇALIŞTIM

“Güneşi Gördüm” sinema filminde oynadığı karakterle daha belirgin öne çıkmasının altında kendisine yüklenilen rolün detaylı olmasından kaynaklandığını sözlerine ekleyen Murat Ünalmış şunları söyledi: “Güneşi Gördüm’de herkesin performansı iyiydi ama benim oynadığım karakter biraz güç bir karakterdi. Ermenistan sınırına yakın bölgede yaşayan ve günlük 15 km yürüyüp tavuk satmaya çalışan, hayatını bu şekilde kazanmaya çalışan, babası kör, annesi ölmüş, abisinin altı çocuğu var, hayati şartlar çok zor, amcasının oğlu PKK’lı, bir tanesi asker, bir mayından ayağını kaybetmiş ve kardeşi transseksüel. Böyle bir karakter oynadım ben. O yüzden detaylı bir rol vardır, tabi bu rolün hazırlığıyla ilgili bir senemi verdim. Bir senenin sonunda böyle bir rol ortaya çıktı. Umarım beğenmişsinizdir.”


.. ::

Arkadaşına Gönder Yorum Yaz Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (0)