Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Şahin Tepesi'nde Orman Yangını Korkuttu!

Hatay’ın İskenderun İlçesinde çam korusunda çıkan yangında itfaiye ekipleri elektrik kesintisi nedeniyle su sıkıntısı ve rüzgarın etkisiyle söndürme çalışmalarında zor anlar yaşadı. Orman işletmenin ekipleri ve helikopter müdahalesiyle yangın 2 saatte kontrol altına alındı. 

İsmet İnönü Mahallesi Şahin Tepesi siteleri ile Otoban arasındaki çam orman alanında öğleden sonra saat 14.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangına İskenderun Belediyesi ekipleri müdahale etti. Rüzgarın zaman zaman aksattığı söndürme çalışmalarında kent genelinde TEDAŞ’ın uyguladığı elektrik kesintisi itfaiyenin kuyulardan su çekmekte sıkıntı yaşamasına neden olduğu belirtildi.

Orman İşletme Müdürlüğü söndürme ekiplerinin de sevk edildiği yangında rüzgarın da etkisiyle alevler çevredeki evlere doğru yönelmesi korkulu saatlerin yaşanmasına neden oldu.

Yaklaşık beş dönüm alanda etkili olan yangın yerinin dik yamaç olması ve rüzgarın da söndürme çalışmalarını zorlaştırması üzerine havadan müdahale için helikopter istendi. Çeşitli noktalardan İskenderun Belediyesi ile Orman İşletme ekipleri, havadan da helikopterin müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı.

        Yaklaşık 5 hektar çamlık alanın etkili olan yangında çok sayıda ağacın kül olduğu belirlenen orman yangınında ayrıca bir kaplumbağa da itfaiyeciler tarafından üst kabuğu yanık bir şekilde yaralı olarak kurtarıldı. Orman İşletme ekipleri yangın yerinde soğutma çalışmalarını sürdürüyor. Arıca yangın çalışmalarına katılan İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürü Abdullah Kaya'nın dumandan rahatsızlanarak Acile götürüldüğü bildirildi. 


.. ::

Arkadaşına Gönder Yorum Yaz Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (5)
Sayfa: 1

FANATİK

EFENDİM HAYIRLI UĞURLU OLSUN , ŞİMDİ ÇEKİLECEK KUR''A İLE ŞANSLI MÜTEAHHİT O ALANA SİTE YAPACAKTIR, BİLGİNİZE.! BURALARA GELE GELE DOĞU DA İNSAN KALMADI BU NE GÖÇ BÖYLE.

25.05.201012:05:44

hakkı hakan kanberoğlu

Kenti en güzel gören yamaçlardan birisiydi...Orman vasfını yitirmiş alan olmaması için belediye ve orman müdürlüğü aracılığıyla hemen ağaçlandırılmalıdır...Aksi halde oralara yakın zamanda konutlar dikilirse neden endişelendiğim ortaya çıkacaktır.

24.05.201015:10:01

ozgur

oy tedasim tedasim anlarsiniz anlarsiniz ya elektriklerin niye kesildigini

24.05.201013:32:04

vatandaş

özellikle rüzgar beklenmiş belliki... yakında yeni bir site yapılırsa oraya şaşırmayın..

24.05.201011:06:50

ZEYTİN DİKME İÇİN YAKILMIŞTIR

Şekerelilerin yıllardır yaptığı bir taktik.Önce yakıp ya da kesip sonra yerine zeytin dikip üzerine oturmak.Denetim yok arayıp soran yok nasılsa,havadan bir resim çekilip bakılsa her şey ayan-beyan görünecek.orman ortasında ki siteler,zeytinlikler,tarlalar ve başka çirkinlikler.

24.05.201010:08:07