Güralp’de Çoklu Zeka Farkı
  Özel Genç Güralp Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Gürgen, yaratıcı beyinlerin sistem dışına atılmasını önlemek amacıyla çoklu zeka kuramını uygulamaya başladıklarını, sistemin ise Türkiye’de ender yerlerde yaşama geçirilebildiğini açıkladı.

OKS'de Türkiye dördüncüsü olan Özel Genç Güralp Okulları bünyelerinde yeni hizmete giren, içinde 2 tenis kortu, 1 voleybol, 1 de basketbol ve futbol sahası bulunan 2400 metrekare alana sahip kapalı spor salonu tanıtıldı.

Özel Genç Güralp Okulları, 2004-2005 öğretim yılında başlattığı 'Çoklu Zeka Sistemi'ni yeni öğretim yılında tam anlamıyla yerleştirmek amacıyla öğrenci kabul etmeye başladı. Özel Genç Güralp Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Gürgen, Yıllardır IQ'ya dayalı bir sistemde öğrenme zevkinden uzak standart müfredat programlarının uygulanmasıyla yaratıcı beyin sisteminin dışa itildiğini vurgulayarak “Sistemin uygulanmaması yüzünden ülkemiz ve dünya yıllardır geleceği adına büyük kayıplara uğradı. Kaybolan beyinleri yeniden kazanma düşümüzü çoklu zeka teorisinin okulumuzda uygulanmaya başlatıldı. Artık okulu ve öğrenme ortamlarını duvarların dışına, gerçek yaşama taşıyarak, öğrenmenin mutluluğunu yaşayan öğrenciler yetiştirme hayalini gerçeğe dönüştürdük" dedi.

ÇOKLU ZEKA

Özel Genç Güralp Okullarının OKS Türkiye 4'üncüsü olması ve çoklu zeka kuramını değerlendiren Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Gürgen, "Zeka, düşünen dünyada yaşamak ve değişimlere uyum sağlamak amacıyla her insanda kendine özgü bulunan yetenekler ve beceriler bütünüdür. Prof. Haward Gardner, zeka diye adlandırdığı 8 farklı beceriyi, öğrenme, problem çözme ve insan olma için etkili birer araç olarak tanımlamaktadır. Sözel-dilsel zeka, mantıksal ve matematiksel zeka, görsel ve mekansal zeka, bedensel-kinestetik zeka, müziksel ve ritmik zeka, kişiler arası -sosyal zeka, kişisel-içsel zeka, doğa-varoluşçu zeka olarak zeka türlerini sıralayabiliriz. Çocuğumuzun zeka türünü belirledikten sonra öğretim faaliyetlerini buna göre belirlenmektedir" şeklinde konuştu.

2400 metrekare alan üzerinde kurulu bölgenin en büyük kapalı spor salonunu hayata geçirdiklerini sözlerine ekleyen Görgen, birbirine destek olmada, birlikte çalışmalarda ve birlikte öğrenmede çok etkili olan sosyal aktivitelerin başında sporun yer aldığını söyledi.

.. ::

 

Ziyaretçi Defteri

Muhittin

Şehit pamir caddesinde yürüyemez olduk.Çevrede polisler var. zabıtalar var Nedir bu dolmuşların kornaya basarak üstelik havalı korna geçip gitmeleri.nerede yaşıyoruz hiç bir yetkili buna dur demeyecek...

Oku  |  Yaz