Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Son Motorcuların Nefes Kesen Gösterisi

Türkiye’nin tek motor şovcuları Samsunlu baba ve oğlunun İskenderun Fuar alanındaki gösterileri izleyenlerin nefeslerini kesti. Yer çekimine meydan okuyan baba ve oğlu, Türkiye’de mesleğin son temsilcileri olmanın üzüntüsünü yaşıyor.

Efsane 55 adlı baba ve oğlundan oluşan Türkiye’nin ilk ve tek motosiklet şov ekibi fuar alanında kurulan gösteri platformunda her akşam İskenderunlulara heyecanlı unutulmaz bir gösteri sunuyorlar. Altı metre Yuvarlak bir dairenin içerisinden 6 metre yüksekliğe kadar çıkan motosikletlerin şovu izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı.

Efsane 55 adlı motosiklet gösterisi ekibinin yapmış olduğu hareketler izleyenlerden büyük alkış aldı. Baba ve oğul ikilisi uzun yıllardır Türkiye’de bu tür motor şovlarını sürdürdüklerini belirttiler.

1965 yılından buyana motosikletlerle ilgilenen Baba Bekir Akça, motosikletlerle şov yapmaya başladığını belirterek daha sonra Türkiye’nin çeşitli yerlerinde kurulan fuarlara giderek çocuğunu da bu gösterilere hazırladığını uzun süredir birlikte gösteri yaptıklarını söyledi.

İskenderun da kurulan fuar alanında vatandaşların gösterisine sunulan motor şov izleyenlere unutulmaz bir gösteri sunan Baba Bekir Akça, oğlu Tahir Akça adeta yer çekimine meydan okuyor.

Yerden 6 metre yükseklikte olan bir dairenin içinde dönen baba ve oğul Türk bayraklarıyla şovlarını sürdürüyor. Tehlikeli hareketleri yolda yürürcesine yapan baba ve oğlu 6 yükseklikteki dairenin içinde ellerini bırakıyorlar, motor üzerinde yan oturuyorlar, şovun sonunda ise her ikisi de Türk Bayrağını çıkartıp, bayrakla yüzünü, gözünü kapatarak daire içerisindeki turlarını tamamlıyorlar.

        SON MOTURCULARIZ!

Baba Bekir Akça, İskenderun’a uzun yıllar evvel geldiklerini hatırlatarak “Çoktan beri buraya motosiklet gösterileri gelmedi. İskenderun halkını bu fuarda şenlendirmek için geldik. Çok şükür insanların ilgisinden memnunuz. Türkiye’de bu şovu yapan bir tek biz kaldık. Bizden başka yok. Kültür Bakanlığı bizim belgeselimizi de yaptı. Türkiye’de yetişebildiğimiz her yerde mesleğimizi icra etmeye çalışıyoruz. Türkiye’nin son motorcularıyız. Herhalde bizden sonra da bu iş bitecek. Yetiştirecek eleman bulamıyoruz. O yüzden bitmeye mahkum” dedi.

        Efsane 55’in diğer elemanı Tahir Akça da, 22 yıldır bu mesleği yaptığını belirterek İskenderun’a bir arkadaşları vesilesiyle geldiklerini, halkın ilgisinden memnun olduklarını söyledi. 


.. ::

Arkadaşına Gönder Yorum Yaz Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (0)