Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Öğretmen Lisesi Mezunları 31Yıl Sonra Buluştu

Türkiye’nin dört bir yanında görevlerini sürdüren, Mersin Öğretmen Lisesi'nden 1978 mezunları 31 yıl sonra, eşleri ve çocuklarıyla beraber Antakya-Harbiye'de buluştu.

Türkiye'nin çeşitli bölgelerine dağılmış mezunlar yıllar sonra bir araya gelmek için Hatay’ı seçti. Aralarında öğretmen, doktor, hukukçu, öğretim üyesi, çeşitli branşlarda müfettiş gibi meslekleri icra edenler, serbest çalışanlar, tarımla uğraşanlar, hatta emekli olanların oluşturduğu topluluk Harbiye’de yemekli toplantıda birlikte oldular. Hatay, Adana, Mersin, Osmaniye, Konya, Gaziantep, Ankara, İstanbul gibi illerden yoğun katılımın olduğu, nostaljik buluşmaya İskenderun'dan da Uğur Dershanesi Müdürü Mustafa Uçan, İbni Sina Anadolu Lisesi Müdürü Mecit Bahadırlı, Fatih Anadolu Lisesi Müdürü Adem Yaldız lisedeki arkadaşlarıyla hasret giderdiler.

31 yıl sonra birbirlerini görmenin mutluluğu, eski mezunlar arasında duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Mersin Öğretmen Lisesi 78 mezunları buluşmanın geleneksel hale getirilmesini kararlaştırdı.


.. ::

Arkadaşına Gönder Yorum Yaz Yazdır
Yorum (0)