Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Görgen, Yurt Kızlarını Beldede Ağırladı

    Sedat İSKENDEROĞLU / DÖRTYOL

    Hatay’ın Dörtyol İlçesine bağlı Yeşilköy Belediye Başkanı Fatma Görgen il Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK)‘e bağlı Kız Yetiştirme Yurdunun 55 öğrencisini ağırladı.

     Sabah saatlerinde Dörtyol’un Yelişköy Beldesine gelen Kız Yetiştirme Yurdunun 13 ila 18 yaş arası 55 öğrencisi Atatürk Sahil Parkında sabah kahvaltısı yaparak güne başladılar. Parkta öğlene kadar oyun oynayan ve kondisyon aletlerinde vakit geçiren öğrenciler öğle yemeğini ise Dörtyol Botaş Tesislerinde yediler.

      Yeşilköy Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdiresi Hilal Eriman’ın gün boyu eşlik ettiği çocuklar Botaş’da öğle yemeği sonrasında bir de havuz keyfi yaptılar. Öğleden sonrada Yeşilköy Dosteli Parkında Yeşilköy Belediye Başkanı Fatma Görgen tarafından öğrenciler için müzikli bir eğlence tertiplendi.

       Yeşilköylü bayanların el emeği pastalarıyla lezzetlenen şenliğin müziklerini ilçemizin sevilen ve başarılı piyanist şantörlerinden Muhteşem Memoş (Mehmet Günaydın) yaparken, oynatmayı seven ama kendisi fazla oynamayan Muhteşem Memoş bu defa dayanamayarak çocuklarla beraber önce çiftetelli oynadı, ardından da kolbastı yaptı. Yeşilköy Belediyesi Muhasebe Müdürü Mustafa Yıldırım ise özellikle halayda başı çekenler arasındaydı. Genç ve dinamik müdürün temposuna çocuklar yetişmekte zorlansa da davulun ritmi sürekli Muhasebe Müdürü Mustafa Yıldırım’ı takip etti. Davut Petrol ise şenliğe katılan çocuklara koliler dolusu dondurma ikramında bulunarak katkı sundu. 

      Kız Yetiştirme Yurdu Müdürü Hüseyin Aslan gösterilen ilgiden dolayı başta Yeşilköy Belediye Başkanı Fatma Görgen olmak üzere tüm emeği geçenlere bu güzel ev sahipliğinden ötürü teşekkür etti.

      Müzik ve danslarla süren gün içerisinde kız Yetiştirme yurdu öğrencilerinden Müzeyyen Aşıkoğlu’nun okuduğu “Bana Hayallerimi verin; Bana annemi verin” şiiri ise başta AK Parti Yeşilköy Belde Başkanı Ömer Seçer ve Ebrar adında bir kızı bulunan Yeşilköy Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdiresi Hilal Eriman’ı gözyaşlarına boğdu. 

      Çocuklar günün sonuna doğru da Yeşilköy Sahilinde denizin tadını çıkartarak ilçemizde güzel bir gün geçirmiş oldular. Gün boyu Yeşilköy Belediye Başkanı Fatma Görgen çocuklarla yakından ilgilenip, onların her isteğini yerine getirmeye çalışıp, çocuklara büyük bir moral ve heyecan kattı. Bu davranışıyla sosyal belediyeciliğin güzel bir örneğini verdi.


25.06.2009 09:47:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (0)
  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida