Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Seçmen Listesi Askı Süresi Bitti!

Türkiye genelinde 29 Mart Yerel seçimlerinde seçmen güncelleme çalışmaları kapsamında muhtarlıklarda askıya çıkartılan listelerinin süresi noktalandı. Vatandaşların 25 günlük askı süresince güncelleme süresi 30 Ocak günü saat 17.00’de tamamlandı. 

Yüksek Seçim Kurulu kararıyla üçüncü kez güncellenmek üzere 5 Ocak tarihinde askıya çıkartılan seçmen listeleriyle ilgili askı süresi bugün mesai saati sonunda bitti. İskenderun’da da 28 mahalle muhtarlıklarında askıya çıkartılan listeler ile ilgili vatandaşların büyük bir bölümü 29 Mart yerel seçimlerinde oy kullanıp, kullanamayacaklarını kontrol ettiler.

Çay Mahallesi Muhtarı Müslüm Ölmez, 29 Mart yerel seçimler öncesinde ikinci kez askıya çıkan seçmen listelerinin kontrol süresinin bugün sona erdiğini belirterek seçmenin sadece kayıtlı göründükleri yerde oy kullanabileceklerini vurguladı.

Bundan sonraki süreçte artık seçmen listelerinin değişmesinin mümkün olmadığının altını çizen Ölmez, bu süreç içerisinde çeşitli bürokratik sorunlara da dikkat çekerek “Örneğin kent dışında üniversite okuyup bitiren bir kız çocuğu için C formu düzenliyoruz Nüfus Müdürlüğüne gönderiyoruz. Ondan Elektrik, Su veya Telefon faturası istiyorlar. Anne babasıyla oturan bir genç kız ikametini gösterir faturayı nereden bulacak ki, bürokrasiyi uzattıkça uzattılar. Geçen sene üniversiteyi bitirip, kente dönen gençler böyle bir durumla karşılaştığında birçoğu üzerinde durmayacaklardır ve bu durumda olanların %50’si oy kullanmayacaklardır. Neden, çünkü oyları okudukları yerde kaldı. Bugün saat 17.00 itibariyle hiçbir şey yapamaz” dedi.    


30.01.2009 20:38:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (0)
  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida