Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

İskenderun’da “Evim Mutfak” Açıldı!

Hatay’ın İskenderun İlçesi üç çocuk okutan Safiye Bal adlı ev hanımının Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının sosyal riski azaltma projesinden verilen kredi ile ‘Evim Mutfak’ yöresel ev yemekleri işyeri düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Mareşal Çakmak Caddesi 32/1 Öğretmen Evi arkasında bulunan ‘Evim Mutfak’ ev yemekleri restoranının açılışını İskenderun Kaymakamı Cengiz Horozoğlu yaptı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın bundan önce de birçok işyeri açılmasına vesile olduğunu ifade eden Kaymakam Horozoğlu “Bu işyerinin açılışında da bizim de bir katkımızın olması büyük bir mutluluktur. Bizim amacımız sadece iş bulmak değil, bulduğumuz işyerlerini büyütüp istihdam sağlamaktır. Burada açılan ‘Evim Mutfak’ Hatay’ın ve İskenderun’un yemeklerini tatmak isteyen herkes için açıldı. Amacımız Hatay’ımızı ve İskenderun’umuzun yemeklerini yabancılara da tanıtmak” dedi.

Nüfusu 200 bini geçen İskenderun’da böyle sadece bir yerin olmaması gerektiğini vurgulayan Kaymakam Horozoğlu “Bunu çoğaltmakta bizim görevimiz olmalı. Onun için tekrar söylemek istiyorum.  Elinde belgesi olan ve iş yapmak isteyen girişimci ruhuna sahip herkesi çağırıyoruz. Gelsinler devletimizin imkanlarından yararlansınlar” diye konuştu.

‘Evim Mutfak’ ev yemekleri restoranın sahibi Safiye Bal ise, Kaymakam Horozoğlu’na teşekkür ederek, “Bana böyle bir imkan sundukları için Kaymakam Beye teşekkür ediyorum. Artık işsiz değilim. Üç çocuk okutuyorum ve bundan sonra inanıyorum ki açtığım bu işyeri ile birlikte hayatımız düzene girecektir. Allah herkesten razı olsun. İşyerimizde yöresel ev yemekleri çıkartmaktayız. Ev ve işyerlerine servisimizin yanı sıra, kabul günleri yapmak isteyen bayanları da işyerimize bekliyoruz. Herkesin damak tadına hitap edecek yemekler yapmayı planlıyoruz. Gelenlerin hiç biri asla pişman olmayacaktır” şeklinde konuştu.

“Evim Mutfak” ev yemekleri restoranın açılışı nedeniyle konuklara birbirinden farklı ve lezzetli yemekler ikram edildi. Safiye Bal, kendi elleriyle yapıp ikram ettiği yemeklerden tadan Kaymakam Cengiz Horozoğlu, Vakıf mütevelli heyeti ile konuklardan tam puan altı.


05.01.2009 13:20:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (3)
Sayfa: 1

ahmet yıldız

İskenderun''da askerlik yaptım. Askerlik yapanlar bilir askerde yemeklerin nasıl olduğunu. İnsan en çok anne yemeklerini özlüyor. Bir kez denemek için gittigimizde artık vazgeçilmezimiz oldu. Askerlik bitti Ankara''ya evime geldim şimdide safiye ablamın yemeklerini özlüyorum. Ablacığım ellerine saglık bol kepçe o leziz yemeklerini hiç unutmadım.

25.06.200922:33:20

seytan huso

gercekten gıttım baktım ve harıka bır yer yemekleri harika hele ıclı koftesı cok guzeldi. bırde fıx menu cıkarmıslar 3 cesıt yemek 4 YTL!!!! kacırmayın !!!

24.05.200917:59:16

şenyolcular lokantası

Tebrik edyor,başarılar ve bol kazançlar diliyorum

Jan 6 2009 12:00AM

  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida