Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

36 Kişiden 20’si Adliye’ye Çıkartıldı!

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele gurup amirliği tarafından düzenlenen operasyonda 2000 yılında çökertilen ve yeniden yapılanma içine giren Omerta ( konuşursan susturulursun) isimli çetenin üyesi oldukları iddia edilen 36 kişiden 20 si adliyeye sevk edildi.

1998 -2000 yıllarında İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele gurup amirliği ekiplerinin düzenlediği operasyonla çökertilen Omerta isimli çetenin lider kadrosu Ali A. ve Cengiz A.’nın 2007 yılı başlarında tahliye olmalarının sonrasında örgütü yeniden yapılandırma çalışmalarına başlamış ve polis tarafından takibe alınmışlardı.

Polis tarafından teknik olarak ta takip edilen 52 kişilik guruba yönelik son altı ay içerisinde başlatılan operasyonların birinci ayağında 13 kişi yakalanarak tutuklanmasının ardından geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen operasyonda örgütün lider kadrosundan Cengiz Adalı silahlı çatışma sonrası yakalandı ve tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Aynı gece değişik adreslere eş zamanlı yapılan operasyonda 36 kişi gözaltına alındı. 36 kişiden 6 sı polis tarafından 10’u savcılık tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken emniyetteki işlemleri tamamlanan 20 kişi geniş güvenlik önlemleri altında 43 ayrı dosyadan adliyeye sevk edildiler.

Düzenlenen operasyonlarda 17 adet tüfek, 4 adet kalaşnikof bir adet gece görüş dürbünlü uzun namlulu suikast silahı. Bir adet gece görüş dürbünü 9 tabanca 3200 adet uyuşturucu hap. 5 adet diz üstü bilgisayar. Dört adet masa üstü bilgisayar çok sayıda senet ele geçirildi. Ayrıca Bilgisayarların hartdiskleri incelemeye alındı. Teşekkül halinde suç örgütü kurmak, uyuşturucu ticareti yapmak, adam yaralamak gibi birçok suçtan adliyeye sevk edilen şahısların sorgulanması devam ediyor.


27.11.2008 18:32:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (2)
Sayfa: 1

mert genc

babam ceza evinde fakat hiç suçu yok adalete sesleniyorum bizi per perşan bıraktınız allaha haval ediyorum 8-9 aydır ceza evinde mahkemesi bili belli dil

05.06.200921:30:43

isim lasım degıl

ama bu vardırkı hakkedenler ceza evıne sevk edılsın etmeyenler degıl ıclerınde benım abımde var ama bu ısle hıc alakası bıle yok lutfen kımsenın gunahını almayın adelete seslenıyorum

Dec 2 2008 12:00AM

  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida