Zafer Tekyıldız Temel Lisesi Müdürü Ömer Çakır, bursluluk sınavlarının ekonomik gelir düzeyi düşük olan ailelerde bulunan başarılı öğrencilerin tespitinde önemli bir rol oynadığına dikkat çekerek, bu yöntemin hem okul hem de okumak isteyen öğrenciler için olumlu olduğunu söyledi.

 

Bursluluk sınavıyla ilgili bilinmesi gerekenler konusunda görüşlerini ortaya koyan Zafer Tekyıldız Temel Lisesi Müdürü Ömer Çakır, bursluluk sınavının neden yapıldığı sorusuna “Ülkemizde herkes aynı ekonomik standartlara sahip olmadığından, başarılı öğrencilere iyi bir gelecek ve kaliteli eğitim imkânını yapmış olduğumuz bursluluk sınavları ile sağlanmış oluyoruz. Bursluluk sınavı gelir düzeyi düşük ailelerde mevcut olan başarılı öğrencilerin tespitinde nemli bir rol oynuyor” şeklinde cevap verdi.

 

Okul Müdürü Ömer Çakır, Zafer Tekyıldız Temel Lisesi’ne bursluluk sınavlarına başvuru şartları ile ilgili bilgiler vererek “Okulumuz yapmış olduğu bursluluk sınav duyurularından ön kayıt oluşturuyor. Ön kayıt formunda ad/soyad, e-posta adresi ve okulumuzun sizinle direkt iletişime geçebilmesi için iletişim numaranızı doldurmalısınız. Mutlaka sınıfınızı belirtmelisiniz. Ön kayıt formunu doldurduktan sonra okulumuza teslim etmeniz gerekmektedir. Okulumuz sizinle iletişime geçecektir” dedi.

 

Zafer Tekyıldız Temel Lisesi’nin verdiği bursluluk yüzdesi ile ilgili bilgiler de aktaran Çakır şöyle konuştu: “Burada önemli olan öğrencinin göstermiş olduğu başarı puanıdır. %25’ten başlayıp %100’e varan burs imkânları vermekteyiz. Bursluluk sınavları belirlenmiş olan tarihte veya tarihler arasında Genel Merkez tarafından Türkiye çapındaki tüm şubelerimizde aynı anda yapılmaktadır. Bursluluk sınavımız ücretsizdir. Sınava katılabilmek için okulumuza başvurmanız veya tanıtım amaçlı dağıtılan mini konu testleri kitaplığının arka kapağında yer alan Sınav Giriş Kartını doldurarak okulumuza teslim etmeniz yeterlidir.”

 

Çakır, bursluluk sınavının 9-11 sınıflarına yönelik 17-18 Şubat tarihleri arasında yapılacağını sözlerine ekledi.