İskenderun’un kent merkezine en uzak Mahallelerinden Çırtıman’ın İlkokulu içerisinde hayırseverlerin katkısıyla oluşturulan Anasınıfı düzenlenen törenle hizmete girdi.

 

Çırtıman İlkokulunda, öğretmen Tuba Keskin’in girişimleri sayesinde tepeden tırnağa değişen özel okul sınıflarını aratmayan görünüme kavuşturulan Anasınıfının açılışı için tören düzenlendi.

 

Ana sınıfının açılış törenine İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Haytaz, İskenderun Belediye Meclis Üyesi Osman Mesçi, Okul Müdürü Sinan Arslan, okula gönüllü bağışta bulunan hayırseverler ve öğrenciler katıldı.

 

Okul Müdürü Sinan Arslan, çocukların eğitim ortamının da çok kaliteli ve güzel olması gerektiğini ifade ederek “Burada bulunan anasınıfı öğrencileri gerçekten çok zor şartlarda eğitim görüyordu. Sağ olsun Ana sınıfı öğretmenimiz Tuba Keskin’in tanıdıklarıyla görüşmesi neticesinde ana sınıfı tepeden tırnağa değişti bu konuda okulumuza destek olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Törende ayrıca İlçe Şube Müdürü Ali Haytaz da, Ana sınıfının yapılmasında malzeme desteği veren hayırseverlere plaket takdim etti.

 

Protokolün açılış kurdelesini keserek hizmete açtığı Çırtıman Anasınıfına geçildi. Çocukla ve veliler ise sınıf içerisindeki oyuncakları görünce oldukça heyecanlandılar.