Hatay’ın Belen-İskenderun yolunda sürücüsünün virajı alamadığı ve kontrolden çıkarak takla atan otomobil kaza yaptı. Karşı şeritte ters dönen otomobil içerisinde sıkışan sürücü için seferber olundu.

 

      Belen Sarımazı yönünden İskenderun kent merkezine gitmekte olan 31 ZL 925 plakalı özel otomobil, sürücünün virajı alamayınca orta refüje çarpıp, kontrolden çıkarak karşı şeride geçti. Takla atan otomobil ters dönmüş bir şekilde yol kenarındaki kanalın üzerinde durdu.

 

      Kazayı gören çok sayıda araç sürücüsü kenara çekerek, çevreden yetişen vatandaşlarla birlikte, takla atan otomobil içerisindekilere yardımcı olaya çalıştı.     

 

      Kazada takla atan otomobil içeresinde bulunan anne ve oğlu kendi imkanı, çevredekilerin de yardımıyla dışarı çıkmayı başardı. Başı kanayan kadına çevredekiler yardımcı oldu, yarasına baktı, su verdi.

 

      Bu arada olay yerine Polis, itfaiye ve 112 Sağlık ekipleri kısa sürede geldi. Sağlık ekipleri hemen yaralı kadına müdahale ederken polis ise çevre güvenliğini aldı.

 

      Kazada otomobil içerisinde sıkışan sürücüyü ise sağlık ekipleri ile itfaiye birlikte çıkartmaya çalıştı. Araç içerisinden çıkan anne ve çocuğu hemen sağlık ekiplerinin gözetiminde ambulansa yürüyerek götürüldü, araç sürücüsü ise sıkıştığı yerden kurtarılarak hastaneye yetiştirildi. Kazada yaralanan üç kişinin tedavisinin sürdüğü bildirildi.  

 

      Yaralılar ambulanslarla hastaneye götürülürken polis araç başında aracın çekilmesini bekledi.