Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir tarafından başlatılan ilçe insanının istihdam olanaklarının arttırılmasına dair çalışmalar kapsamında her bir başarı öyküsü olarak iş yaşamına katılanların sayısı arttı.

KOSGEB işbirliğiyle gerçekleştirilen girişimcilik eğitimlerinin 36’ıncısı gerçekleştirilen Samandağ’da bu eğitimlerden belge alarak desteklerinden faydalanmaya hak kazananlarını oranı da Türkiye ortalamasının üzerinde olduğu, yaklaşık 200 işyerinin KOSGEB desteklerinden faydalanmaya hak kazandığı kaydedildi.

Samandağ Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile Ekim ayı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 30 girişimci adayın katılımıyla başladı. Samandağ Belediyesi hizmet binasındaki toplantı salonunda verilen uygulamalı girişimcilik eğitimi 8 – 9 – 10 – 11 Ekim tarihleri arasında toplam 4 gün sürecek.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nde KOBİ Danışmanı ve Girişimcilik eğitmeni Tansel Öter, girişimcilik, girişimcinin özellikleri, iş fikri geliştirme süreci, yapılabilirlik (fizibilite), pazar araştırması, pazarlama planı geliştirme, üretim planı geliştirme, yönetim planı geliştirme, finansal plan geliştirme ve iş planı hazırlama konularında kursiyerleri bilgilendiriliyor.

Eğitmen Tansel Öter, eğitimlerin 4 gün sürdüğünü, düzenli olarak kursa katılanların iş kurma sürecinde KOSGEB’in yeni girişimci desteğinden yararlanabildiğini belirterek, kursiyerlerin 50 bin liraya kadar hibe, 100 bin liraya kadar faizsiz kredi imkanı olduğunu söyledi.

.