İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın toplantısı düzenleyen Rotary Bölge Guvarnörü  Altan Aslan, İskenderun dönem başkanı Ahmet Özdoğan, Av.Serdar Kelahmet, uygulamaya koymaya hazırlandıkları projelerle ilgili bilgi verdiler.

 

Av.Serdar Kelahmet ve Emekli  Albay Gültekin Çolak, İskenderun’a turistlerin gelmesini sağlayacak unsurların değerlendirilmesi gerektiğini, Antakya’nın, Sarıseki’nin dini ve tarihi yönleri ile öne çıktıklarını, İskenderun’da turizm açısından cazip hiçbir şey bulunmadığının üzüntüsünü yaşadıklarını ifade ettiler. Rotary kulübü olarak İskenderun’a turist çekmek için dünya çapında çalışmalar yaptıklarını, İskenderun’u her yerde tanıtacaklarını vurguladılar.

 

RÖTARY KULÜBÜ ÖNEMLİ İŞLERE İMZA ATTI

Özellikle gelişmemiş ülkelerdeki salgın hastalıkların önlenmesi için çok kapsamlı çalışmalar yapıldığını, milyarlarca Dolarlık finansın da Mıcrosoft’un kurucusu Bill Gates başta olmak üzere duyarlı işadamları tarafından sağlandığını ifade eden Türk Cumhuriyetleri, Afganistan’ın da içinde bulunduğu ülkelerin de sorumlusu olan Rotary Bölge Guvarnörü Altan Aslan Rötary’nin önemli işler yaptıklarını söyledi. Guvanör Aslan , ‘’İskenderun Rotary eski başkanımız Serdar Kelahmet, en son Fransa’da 37 ülkeden 350 temsilci’nin katıldığı Gençlik Değişim Konferansı’na başkanlık etti. Kendisini kutluyorum’’dedi.