Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Hatay’a gelen Öz Büro İş Gelen Başkanı Abdulbaki Gülbaba İskenderun Devlet Hastanesi personeli ile bir araya gelerek sendika çalışmalarla ilgili bilgilendirme yaptı.

 

Hatay’da temsilcilikleri ziyareti sonrası İskenderun Devlet Hastanesi Numune Mahallesi Binası’ndaki konferans sonulunda gerçekleştirilen toplantıda üyelerine hitaben yaptığı konuşmada Gelen Başkan Gülbaba, Sendikal mücadelenin bulunduğu yerde birlik ve başarı olduğunu söyledi.

 

Bu güne kadar Hükümetle yaptıkları tüm görünmelerde ülke çıkarını önde tuttuklarını vurgulayan Genel Başkan Gülbaba “Siz değerli çalışanların tüm haklarını sonuna kadar savunarak hak ettiğiniz emeğin karşılığını almak için çabalıyoruz” dedi.

 

Bilindiği üzere kamuda çalışan taşeronlara kadro verildiğine de işaret eden Öz Büro İş Sendikası Genel Başkanı Abdulbaki Gülbaba “Bu konuda Hükümetimize her zaman yapıcı destek olduk. Artık sizler da hak ittiğiniz emeğin karşılığını alacaksınız. Artık taşeron firmaya bağlı değilsiniz. İnşallah bundan sonraki durumlarda bir arada ve birlik içerisinde olarak haklarımızı daha iyi seviyeye getirmek için çabalayacağız” diye konuştu.

 

Toplantıya Öz Büro İş Gelen Başkan yardımcısı Adem Gündoğan, İl Başkanı Ergün Eker ve Sendika Yönetimi ile İskenderun Devlet Hastanesi’ndeki üyelerle personel katıldı.