Sabah saatlerinde Atatürk Anıt alanındaki kutlama törenlerine CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol ve 39'uncu Mekanize Piyade Tugay Komutan Yardımcısı P. Albay Ragıp Taygan, daire müdürleri, Siyasi Parti temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu, istiklal marşının okunmasıyla başlayan törende Gençlik ve ilçe Spor Hizmetleri Müdürü Ali Ferit Günde, Atatürk anıtına saygı çelengi sundu.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. Yılı kutlamaları İlçe Spor salonunda devam etti. Gençlik ve ilçe Spor Hizmetleri Müdürü Ali Ferit Günde

Anıt alanındaki katılımcılar öğrenciler ile ilçe protokolünün de ilgi gösterdiği etkinlikte Gençlik Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen çeşitli sportif faaliyetlerde dereceye giren öğrencilere madalya ve ödülleri verildi. 

Gençler gençliğe hitabe ve şiirler okudu, İlçe Spor salonunda çalışmalarını sürdüren minik jimnastikçiler birbirinden ilgi çeken gösterileriyle izleyenleri kendilerine hayran bıraktı. Uzakdoğu sporcusu gençler de, savunma sanatıyla ilgili yaptıkları gösteri de etkinliğe katılanlar tarafından merakla izlendi.