İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan ve yönetim kurulu üyeleri İskenderun’da denizci üyeleriyle bir araya gelerek Türkiye ve bölgedeki sektörün durumunu görüştüler.

 

İskenderun Yelken Kulübü’nde düzenlenen toplantıda katılımcılar Türkiye gündemini, denizcilik sektöründeki gelişmeleri ve yapılacak çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundular.

 

Toplantının açılış konuşmasını İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şube Başkanı Bülent Kavsak yaptı. Kavsak, bölgedeki gelişmeleri ve oda olarak geleceğe yönelik yapmayı planladıkları çalışmaları kısaca anlattı.

 

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan; İskenderun Körfezi’nin önemine dikkat çekerek, bölgedeki kargaşaların sona ermesiyle olumlu yönde çok önemli gelişmelerin yakalanabileceğini söyledi.

 

İskenderun bölgesindeki sıkıntıların çözülmesi ve bölgenin gelişmesi için çalışacaklarını belirten Metin Kalkavan “Yaşadığımız coğrafya bizim kaderimiz. Mücadeleyi bırakmayacağız. Dinamik gençliğimizle bölgenin ve Avrupa’nın geleceği biziz. En iyisini yapmamız gerekiyor. Burada eğitim çok önemli. Zengin olmak yetmez. Gelişmiş olmamız gerekiyor. Bu da ancak eğitimle mümkün” dedi.

 

İskenderun Limanı’nda konteynır taşımacılığının artırılması için önerilerde bulunan İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, katılımcıların sorularını da cevapladı.