MHP Genel Başkanları Dr. Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda, Kadın Kolları Genel Koordinatörü, Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay’ın Başkanlığında, 21-23 Eylül tarihleri arasında Ankara’da, tüm il ve ilçe Kadın Kolları Başkanları, Kadın olan il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyelerinin katılımıyla, geniş kapsamlı genel istişare toplantısı gerçekleştirildi.

 

İskenderun Kadın Kolları Başkanı Fatma Kaya, Hatay’ı temsilen, il ve ilçe Başkanları ve Dörtyol Belediyesi Meclis üyesiyle katılım sağladıklarını belirterek istişare toplantısının, açılış konuşmasında, Genel Koordinatör Nevin Taşlıçay ile Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’nin, Genel merkez düzeyinde, kadınlara yönelik alınan kararlarını açıkladığını söyledi.

 

Genel Koordinatör Nevin Taşlıçay’ın alınan kararlarla ilgili paylaşımlarını aktaran MHP’li Kaya şunları kaydetti: “Kadınlarımız bulundukları her konumda, daha etkin ve güçlü bir hale getirilmesi yönünde, evinde, çalışma hayatında, sosyal yaşamın içinde ve siyasetin içinde, daha aktif rol almaları için, Milliyetçi Hareket Partisi olarak, üzerlerine düşen her görevi yerine, getirecekler. Kadınlarımıza, eğitiminden, çalışma hayatına, evinde ve her alanda, özellikle siyasette, fırsat eşitliği vererek, hatta önümüzdeki yerel seçimlerde, kadın aday sayısını arttıracak kararları, biz Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi olarak, almış durumdayız…”

 

Genel Başkanları Devlet Bahçeli’nin de genişletişmiş istişare toplantısındaki konuşmalarını aktaran MHP’li Kaya “Türk tarihimizde Kadınlarımız, her zaman hak ettikleri yeri almışlardır. Kurtuluş savaşımızda, erkeklerimizle birlikte omuz omuza, kimi yerde Nene Hatun olarak, kimi yerde, Kara Fatma olarak, kimi yerde Halime Çavuş ve yüzlerce isimsiz kahraman olarak, vatan savunmasında görev almışlardır. Türk Kadını maddenin, karanlığı içinde, ruhun aydınlığıdır, umutsuzluğun karanlığı içinde, huzurun aydınlığıdır, ihtirasların karanlığı içinde, faziletin aydınlığıdır, cehaletin karanlığı içinde, şefkatin aydınlığıdır, kavganın karanlığı içinde, sevginin ve bağlılığın aydınlığıdır. Bu veciz sözleriyle, kadının her alanda olup, her alanda temsil edilmesi gerektiğini biz kadınlara ifade etti. Parti olarak her zaman, kadınlarımızın yanında ve her şart altında, Türk kadınının hak ve hukukunu savunmayı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.  

 

Milliyetçi Hareket Partisi İskenderun Kadın Kolları İlçe Başkanı Fatma Kaya yapılan toplantıda, partinin almış olduğu bu anlamlı kararların ışığında, gönül rahatlığıyla, İskenderunlu ve Hataylı kadınları, Milliyetçi Hareket Partisinde siyaset yapmaya, davet ederek “Türk kadının siyaset yapacağı parti, Milliyetçi Hareket Partisidir. Gelin hep birlikte 'Kadınlar güçlensin, Türkiye büyüsün" diyelim...” şeklinde sözlerini tamamladı.