"Yeni Girişimcilik'' ve ''Oku Takip Et" kitaplarının yazarı, Türkiye'nin tarıma dayalı İhtisas organize sanayi bölgesi projesinin danışmanlığını yapan Vedat Kahyalar, Kitap Otağı söyleşi günlerinin konuğu oldu.

Girişimcilik ve kişisel gelişim uzmanı, yönetim, liderlik, kişisel gelişim, iletişim, zaman yönetimi, beden dili, inovasyon, imaj, mağazacılık, satış ve pazarlama, halkla ilişkiler, kümelenme, kurum kültürü, kurumsallaşma konularında eğitim ve danışmanlık faaliyetlerini sürdüren, Vedat Kahyalar,Kitap Otağı’ndaki söyleşisinde inovasyonun insan hayatındaki önemine değindi

Hayatın her döneminde insanın okumaya ve öğrenmeye devam etmesi gerektiğini, nitelikli eleman yetiştirmeyen toplumun gerilemeye ve çökmeye mahkum olduğunu söyleyen Vedat Kahyalar,” İnsanların en büyük savaşı, insan yetiştirme savaşıdır. Bu savaşı kaybedenler hiç bir savaşı kazanamaz. Hepimiz bu dünyaya başrol oynamaya geldik... Hiç birimiz aynı değiliz, farklı olduğumuzu bilelim. Kendimizi aciz görmeyelim. İnovasyon; yaşantımızın tam ortasında olmasına rağmen farkında olmadığımız bir konu. Hayatın her anında inovasyona açık bir toplum olmalı ve sürekli inovasyon yapmalıyız." dedi.

Her hafta bir konuğu kitapseverlerle buluşturduklarını söyleyen kitap otağı sahibi Aşir Alkaç' "Vedat Bey'in bilgi ve tecrübesiyle bize bugün sinevizyon eşliğinde bu değerli sunuyu yaptığı için gönülden teşekkür ediyorum. Bizi burada yalnız bırakmayan eşlik eden birbirinden değerli konuklarımıza ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum.” dedi.