Şef Erhan Kara yönetimindeki İskenderun Heripus Polifonik (çok sesi) Koronun ‘kitap getir, konsere gir’ sloganıyla dördüncüsünü gerçekleştirdiği konser yoğun ilgi gördü.

 

İskenderun Belediye Kültür Sarayı’nda ücretsiz verilen konseri izlemeye gelenler yanlarında getirdikleri kitapları girişteki görevliye teslim ederek salona girdiler.

 

Gönüllü gençlerden oluşan Heripus Polifonik (çok sesli) Koronun iki perdelik konseri, koristlerin seslendirdiği İstiklal Marşı ile başladı. Türkçe ve yabancı eserlerle birlikte ilahiye de yer verdikleri konserde koristlerin canlı performansı izleyenlerden tam not alırken, dolu dolu keyif anlar yaşandı. Aralarında başta Çanakkale olmak üzere bildik türküleri, yabancı şarkıları çok sesli olarak okuyan koristler konser sonunda tüm izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

   

Dördüncü konserlerini verdiklerini ifade eden İskenderun Heripus koro şefi Erhan Kara, tamamı İskenderunlu gençlerden oluşan koro ile amaçlarının kent halkına çok sesli koro kültürünü aşılamak ve yaymak olduğunu söyledi.

 

TOPLANAN KİTAPLAR DOĞUBEYAZIT’A

Beklediklerinden daha çok ilgi gördüklerini ve salonun dolu olmasından dolayı mutlu olduklarını belirten Kara “Konserlerimiz ücretsiz oluyor. Yaptığımız konserlerle de kitap topluyoruz. Bu topladığımız kitapları ihtiyaç sahibi köy okullarına gönderiyoruz. Bugün toplanan bu kitaplarda Ağrı’nın Doğubayazıt da Nuhun Gemisi Ortaokulu’na göndereceğiz. Orada ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz faydalanacak” dedi.