HATMEK İskenderun Birim Sorumlusu Ahmet Gökhan Mursaloğlu, Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle ücretsiz, meslek edindirmeye yönelik ve sertifikalı çeşitli kurs hizmeti verdiklerini söyledi.  

 

HATMEK İskenderun Birim Sorumlusu Ahmet Gökhan Mursaloğlu, 2,5 yıldır kurslar verilen Merkezlerinde Halk Eğitim Merkeziyle yaptıkları protokol çerçevesinde halkı bilgilendirmek ve meslek edindirmek, talepleri doğrultusunda kurslar açmak doğrultusunda çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

 

HATMEK’TE SERTİFİKALI EĞİTİM

HATMEK İskenderun binasında yeni dönem kurslarla ilgili bilgi veren Mursaloğlu, “Buraya atanalı yaklaşık bir buçuk ay oldu, bu süre içinde İskenderun halkını daha yakından tanıma fırsatım oldu. Burada gelen talepler doğrultusunda çalışma arkadaşlarımla beraber kurslar açmayı planlamaktayız. Kurslarımız 3 Ekim´den itibaren açılacak, kurslarımızla birlikte bilgilendirmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Bu dönem yabancı dil, gitar, bağlama, satranç, İş güvenliği temel muhasebe, çocuklar için kodlama, resim, işaret dili gibi kurslar açtıklarını vurgulayan Mursaloğlu “Kişinin kendini geliştirmeyi veya girdiği işlerde destek amaçlı kurslar açıyoruz. Kurslarımız devamlı, bittiği sürece talepler doğrultusunda kış ve yaz boyunca devam etmektedir. Yoğun olarak Arapça kurslarına talep olmakta, ancak Arapça kursu uygun hoca bulamadığımız için doğan talebe cevap veremiyoruz. Fakat onun dışında hemen hemen gelen her kurs talebini değerlendiriyoruz, Halk Eğitim ile birlikte koordineli çalışıp, cevaplamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

 

Kursların tamamen ücretsiz, Halk Eğitim ile yaptıkları protokol doğrultusunda yönlendirilen öğretmenler nezaretinde verildiğini sözlerine ekleyen Mursaloğlu “Biz kursların verileceği mekanı ve burada verilecek tüm hizmetleri Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Lütfü Savaş’ın direktifleri doğrultusunda, imkanlarını kullanarak, ücretsiz olarak temin etmekteyiz. Ayrıca bünyemizde KOSGEB’in girişimcilik kursları da düzenlenmektedir, girişimci sertifikası verme doğrultusunda. Bu konuda İskenderunlu girişimciler için yardımcı olmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.