KOSGEB Hatay İl Müdürü Kenan Sert, Hatay’da bugüne kadar 9 bin 200 sertifika dağıtıldığını, % 50 sinin kadın girişimci olduğunu söyledi.

 

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası(İTSO) ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcilik’ kursunun tamamlayanlara belgeleri verildi.

 

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen törene İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, KOSGEB İl Müdürü Kenan Sert, oda yönetim kurulu üyeleri ve kursiyerler katıldı.

 

İTSO Başkanı Levent Yılmaz, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini başarıyla tamamlayarak girişimcilik desteğini almaya bir adım daha yaklaşan kursiyerlerin her zaman yanında olduklarını söyledi.

 

KOSGEB İl Müdürü Kenan Sert, girişimcilik kursuna katılan ve kendi işlerini kurmak isteyen kursiyerler için bu belgelerin fırsat olduğunu, ülkelerin gelişmesinde cesur girişimcilere her zaman ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Sert, Ticaret Odası ile birlikte, yeni girişimcilerimizin ortaya çıkartılması, desteklenmesi ve katkı sağlanması için ellerinden gelen çabayı sarf ettiklerini ifade ederek şunları söyledi: “Hatay ilimiz, Türkiye genelinde Bu kurslarda 15. Sırada yer almaktadır. KOSGEB Hatay İl Müdürlüğü olarak, 2011 yılından itibaren 360 eğitim verilmiş, toplam da 9.bin 200 civarında sertifika dağıtılmıştır. Kadın girişimci sayımızın da yüzde 50’den fazla olduğunu söyleyebiliriz. Gelen taleplere bakıldığında Hatay’ın Kadın Girişimcilik konusunda aktif olduğu görülmektedir. Girişimcilerimize yönelik hibe desteklerimiz de devam ediyor. Temennimiz, Girişimcilerimiz aldıkları bu sertifikalarla kuracakları yeni işlerinde, hem istihdama, hem de ülke ekonomisine katkı sağlarlar. Şimdiden yeni kuracağınız işlerinizin hayırlı olmasını temenni ediyorum”

 

Konuşmaların ardından kursiyerlere belgeleri verildi.