Hatay’ın Hassa ilçesinde Belediye tarafından düzenlenen yaz futbol okuluna merkezden 140 minik öğrencinin ilgi gösterdiği kurslar yoğun bir tempoda sürüyor.

 

      Hassa Stadında gerçekleştirilen yaz futbol okuluna kayıt yaptıran öğrencilere kursları Hasan Akçay eşliğinde iki grup halinde eğitim veriliyor.

 

      İlçede futbolun gelişmesi için alt yapının önemine dikkat çeken Hasan Akçay, “Yaşa göre Futbol okuluna kayıt yaptıran öğrencileri gruplara ayırdık. 2008-2011 yaş arası kursiyerler bir grup, 2002-2007 yaş arası diğer gruplarımız var. Hassa Belediyesi yaz futbol okulu kurslar kapsamında öğrencilere hem teorik anlamda, hem de uygulamalı olarak futbolun temel kurallarını, koordinasyon hareketlerini, temel teknik bilgilerini veriyoruz. Turnuva niteliğinde maçlarımız var” dedi.

 

      Kursun açılması, imkanlar sunulmasında destek verenlere de teşekkür eden Hasan Akçay “Başta Belediye başkanımıza, stat müdürümüze, çalışanlar, Musa Tuzcu’ya, Ali Çalışkan, Kadir arkadaşımıza, çok teşekkür ediyoruz. Velilerden futbol okulunun eğlenceli ve verimli geçtiğini duyumlarına alıyoruz, bu da bizi memnun ediyor. Bu 140 öğrenci sadece Hassa merkezden. Servis kaldırılsaydı, belki öğrenci sayısı 300’e ulaşırdı. Bu da şimdiye kadar Hassa’da futbolun temel teknik bilgilerinin öğretilmediğini gördük" diye konuştu.