17 kişilik alım heyetiyle birlikte hastaneye ziyarette bulunan Türkiye ve Hatay Sağlık Turizmi Derneği yöneticileri, Hastane Başhekimi Dr. Ömer Suha Caymaz’dan hastanenin tıbbi donanımı ve tedavileri hakkında bilgiler aldı.

 

Gelişim Hastanesi’nin ‘Sağlık Turizmi Yetki Belgesi için gerekli çalışmaların tamamlanıp Sağlık Bakanlığının onayına sunulduğunu  ifade eden Başhekim Caymaz, Sağlık Turizminin ülkeye döviz girdisi açısından önemini vurgulayarak, Hatay’ın sağlık turizmiyle beraber kültür turizminin de kalkınacağını, hastane olarak bu konuda büyük heyecan içerisinde olduklarını kaydetti.

 

HEDEF LİDERLİK…

 

Ziyarete gelen heyette sağlık turizmi konusunda deneyimli firma ve yetkililerden Gelişim Hastanesi hakkında çok güzel görüşler aldıklarını, bunun karşısında gurur duyduklarını belirten Caymaz; “Bu sebeple, sağlık turizminde hedefimize ulaşabilmek adına elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Hedefimiz, her konuda olduğu gibi, sağlık turizmi konusunda da lider olmaktır” diye açıklamada bulundu.

 

Dış Ticaret Uzmanı Ramazan İçuz ise, bazı illerdeki hastanelerin devletin verdiği teşviklerden yararlandığını belirterek, Hatay’ın da bu konuda hakkının olması gerektiği ile ilgili görüşlerini belirterek Sağlık turizminin önemine dikkat çekti.