Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ile Belediye Başkanı Nazım Culha, birlikte ziyaret ettiği ASAŞ Filtre Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Göçmen, filtre sektöründe ithalata yüzde 16'lık gümrük vergisi uygulanması kararını büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

 

Kaymakam Musa Sarı ile Belediye Başkanı Nazım Culha aralarında Sayek Petrol Ortağı Fadi Sayek, Onfil Filtre Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yılmaz, Bağin Yağ Sanayi Tesisleri Müdürü İsmail Andaç ve ASAŞ Filtre Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Göçmen’i işyerlerinde ziyaret etti.

 

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, işadamlarının şehrin dinamikleri olduğunu ifade etti, Belediye Başkanı Nazım Culha da, ilçeyi geleceğe taşıma noktasında yürütülen çalışmaları anlattı.

 

FİLTRE SEKTÖRÜNDE SÖZ SAHİBİYİZ

Fil Filtre’nin kurulmasıyla İskenderun’da sektörün yaygınlaşma sürecini anlatan Onfil Filtre Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yılmaz “Yurtdışı pazarı, filtre sektöründe bizim için olmazsa olmazlardan. Çok şükür dünya liginde olacak bir duruma geldik. İskenderun’da filtre fabrikaları kendilerini çok iyi yetiştirdi. Hem Ar-Ge’ siyle, hem yatırımlarla, hem kaliteyle hem de markayla ilgili gerçekten Türkiye birçok ülkede söz sahibi oldu. Ve Türkiye’nin hiçbir yerinde İskenderun’daki filtre sektörü gibi markalaşmış, her şeyi üreten ikinci bir fabrika yok. Birçok şehirde filtre fabrikası var, ama her biri ayrı bir parça üretiyor. Ama tam teşekküllü üretim sadece burada var” diye konuştu.

 

FİLTREDEKİ İTHALAT VERGİSİ BİZLERİ SEVİNDİRDİ

Babaları Ahmet Göçmen’den devraldıkları bayrağı daha yukarıya taşımak için çalıştıklarını belirten ASAŞ Filtre Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Göçmen de konuklarıyla şunları paylaştı: “Filtre sektöründe ithalata yüzde 16'lık gümrük vergisi uygulanması kararını büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz. Bu hem daha kaliteli filtre, hem de daha fazla yatırım anlamı taşımaktadır. Bu nedenle,  bu sorunun çözümünde emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum” dedi.