BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan yaptıkları çalışmalarla 78 ile doğalgaz verdiklerini belirterek bu sene üç ili de doğalgazla buluşturarak, doğal gazsız şehir bırakmayacaklarını söyledi.  

 

BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan, Botaş ailesi olarak yaptıkları çalışmalar değinerek “78 ilimize doğal gaz verdik. Bu sene de üç ilimize de doğal gaz vererek doğalgazsız şehir bırakmayacağız. 2017 yılında, son bir yılda 101 merkezimizi doğalgazla buluşturduk. Nasipse 2018-19 yılında da kalan merkezlerimize de doğal gaz vererek  228 ilçemizi doğal gazla buluşturmuş olacağız” dedi.

 

Şubat 2017’de devreye aldıkları Tuz gölü tesislerinin 2017-18 kışından itibaren devreye girdiğini de vurgulayan BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan “Şu anda tuz gölü depomuz çalışmakta, ulusal şebekemize de doğalgaz sağlamaktadır. İki yıldan daha kısa sürede kapasitemizi üç buçuk kat arttırarak, 34 milyon metre küp günlük gazlaştırma kapasitesini 117 milyon metreküpe çıkarmış durumdayız.  Ülkemiz ve bölgemiz açısından son derece kritik, TANAP projesinde geçtiğimiz ay itibariyle gaz basmaya başladık. Oldukça hızlı yatırımla kısmetse Haziran 2018’de de TANAP projemizi devreye almış olacağız” diye konuştu.