Türkiye şampiyonu olan İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü sutopu U19 Bayanlar 1. Lig takımını, İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Yönetim ödüllendirdi.

 

İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi konferans salonunda düzenlenen törene, İskenderun Şubesi yönetim kurulu başkanı Bülent Kavsak, Başkan Vekili Kadir Doğan, yönetim kurulu üyeleri Erol Vayısoğlu ve Mahmut Bilen katıldı.

 

Akademik kariyerinin yanında gençlerin spor ile ilgilenmesinin çok güzel olduğunu söyleyen İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Kavsak “Bunu hayatınız boyunca hiç unutmayın ve takip edin.  Siz gençlerin en önemli öğrenmesi gereken ya yüzme ya da yelkendir. İkisi de deniz ve yüzme ile alakalı bir spor dalıdır. Yüzme ve yelken sporu küçük iken zorluklarla nasıl savaşacağını ve mücadele edileceğini öğretiyor. Bundan sonraki yaşamınızda da hepinize başarılar diliyorum. İnşallah yüzmedeki başarınızı bilisel olarak da kanıtlarsınız” dedi.

 

İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü Baş Antrenörü Murat Kaptanoğlu 15 yıldır İskenderun'da yüzme ve Sutopu branşlarında hizmet verdiklerinin altını çizerek,” Bu sporcularımız küçüklükten bize gelen, kendi yetiştirdiğimiz öz sporcularımız. Yıllardır başarı grafiğimiz yükseliyor. Bu yıl 1.ligde şampiyon olarak bunu tüm Türkiye ye ispatladık. Bu ligin bir üstü yok. Bayanlar Sutopu 1.ligleri tarihinde Galatasaray, Esti ve Adalar takımları dışında başka kimse şampiyon olamamıştı. Biz Anadolu'dan küçük bir ilçe takımı olarak bu yıl bunu başardık. Emeği geçen tüm antrenörlerimizi ve fedakâr ailelerimizi kutluyoruz. Bize desteklerini bugüne kadar hiç esirgemeyen İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Yönetim Kuruluna teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi yönetim kurulu başkanı Bülent Kavsak ve Başkan vekili Kadir Doğan, İskenderun Yüzme İhtisas Kulübünün göstermiş olduğu başarıdan dolayı tüm sporcuları ve teknik kadroya ödüllerini takdim etti.