Merkezi İskenderun’da bulunan okul öncesi eğitim hizmeti veren Çilek Çocuk Akademisi, gerçekleştirilen sosyal etkinlikler ve tiyatro gösterimiyle bünyesindeki çocuklara hayvan sevgisini aşılıyor.

 

Çilek Çocuk Akademisi İskenderun Merkez’de sosyal etkinlikler ve tiyatro gösterisiyle çocuklara eğlenerek eğitim-öğretim sistemini uygulayarak Murat Elmas’la Tom ve Jerry oyununu buluşturdu.

 

Oyun ekibi çocuklara unutamayacakları bir gösteri izletti. Tiyatro gösterisi öncesinde Çilek Çocuk Akademi Kurucusu Saadet Özmen, çocukları yaşamın ve canlıların önemini anlatarak kurum olarak yaptıkları çalışmalarda özellikle de düzenledikleri etkinliklerle hayvan sevgisini aşılamak istediklerini söyledi.

 

Özmen, bünyelerinde eğitim gören çocuklarla, hayvanların beslenmesi için yem hazırladıklarını, ayrıca İskenderun Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon ve tedavi Merkezinde barındırılan hayvanları yerinde görme fırsatı bulunduğunu hatırlattı.

 

Çilek Çocuk Akademisi İskenderun Merkez’de gerçekleştirilen Tom ve Jerry tiyatro gösterisini ise çocuklar büyük bir keyif ve heyecanla izledi. İnteraktif gösteride, oyuna kendini kaptıran çocukların oyunculara da seslenerek oyuna ortak olmak istemesi dikkat çekti.