İskenderun Güney Eğitim Vakfı  (İGEV), Yarıyıl tatilinde bulunan öğrencilerin sosyal ve kişisel gelişimine yönelik etkinlik düzenledi.

İGEV Vakıf merkezinde, bir araya gelen gençler, 4’er kişilik iki grup gerçekleştirdikleri münazara etkinliğinde “Uygarlığın gelişmesindeki etken Bilim midir? Yoksa Sanat mıdır?” konusunu tartıştılar. 

Kıyasıya bir rekabet ortamında geçen münazarada Hasret Akdeniz, Berkan Yorulmaz, Kemal Gassaloğlu ve Eşvak Korkmaz’dan oluşan grup “ Sanat” tezini savunurken, Hikmet Semir Çoban, Elida Yangın, Zülal Seren ve Safiye Çelik’den oluşan diğer grup da  “Bilim” tezini savundu.

Jüri üyeliklerini Semir Yazıcı, Turgay Çelikezen, ile Süheyl Yüksek’in yaptığı münazara sonunda “Uygarlığın gelişmesindeki etken Bilim’dir” tezini savunan öğrenciler kazandı.

İGEV dönem başkan vekili Fevzi Sevinçli, sosyal etkinliklerle düşünen, üreten, aydın gençlik yetiştirmeyi hedeflediklerini belirterek, ”İGEV olarak öğrencilerimizin bireysel ve sosyal gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.