ATT-DER (Acil Tıp Teknisyenleri Derneği) Hatay İl Başkanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen sağlık çalışanlarına yönelik bir eğitim programı gerçekleştirildi.

 

      İl Sağlık Müdürlüğü’nde düzenlenen yaklaşık 70 sağlık görevlisine ‘EKG ile ileri kardiyak yaşam desteği eğitimi’ verildi. Süleyman Yıldırım tarafından verilen eğitimde sağlık görevlilerine, olası kazalarda duruma nasıl müdahale edileceği, yaralıların ilkyardımında nelere dikkat edileceği gibi konulara değinildi. 

 

      ATT-DER Hatay İl Başkanı Özkan Aydar başarılı bir eğitim programı düzenlediklerini belirterek, bu çalışmada kendilerine destek olan İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki ve İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür etti.

 

      ATT DER Hatay İl Yönetimi olarak harika bir eğitime imza attıklarının altını çizen Aydar “Bu eğitimde bugüne kadar kullanmadığımız yeni teknikler kullanarak eğitim süresince teknoloji ile eğitimi pekiştirdik. Çeşitli şehirlerden doktor, hemşire, paramedik ve ATT toplam 70 kişinin katıldığı eğitimi de başarı ile atlatmanın haklı gururunu yaşıyorum. Eğitimin düzenlenmesi için emek veren Hatay İl Yönetiminde olan tüm arkadaşlarıma, kardeşlerime, eğitim ve projelerimize sürekli destek veren ve hep yanımızda hissettiğimiz kıymetli İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Ümit Mutlu Tiryaki ‘e İzleme ve Değerlendirme Şubesi ve AR-GE Şubesindeki kıymetli arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.