MHP Hatay Milletvekili M. Necmettin Ahrazoğlu, İl, İlçe teşkilat yöneticileri ve Meclis üyeleri ile birlikte, kısa adı ATSİAD olan Akdeniz Tüccar Sanayici ve İş adamları derneği yönetimini ziyaret etti.

 

ATSİAD Başkanı Züher Bulgurcu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, derneğin çalışmaları hakkında bilgi verip, yönetim kurulu üyelerini tanıttı. Başkan Bulgurcu, Suriye’deki iç savaş akabinde bölgemiz ekonomisindeki kayıplara dikkat çekerek, “Son yıllarda ülke ekonomisindeki durgunluğa ilave olarak, sınır komşumuz Suriye’deki iç savaş, özellikle Hatay’lı iş adamları açısından büyük kayıplara neden olmuştur. Ana muhalefet partisinin, başta Hatay olmak üzere, sınır İllerimizdeki kayıpların telafisi anlamında etkin çalışmalar bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

ATSİAD üyesi Abdullah Karaçay ise, Bank Asya’da hesabı bulunup, FETÖ/PYD soruşturması kapsamında hesaplarına haksız yere bloke konulan iş adamlarının mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğini söyledi.

 

Milletvekili Ahrazoğlu, Hatay ekonomisindeki sorunlara yakinen vakıf olduğunu ve çözümü noktasında elinden gelen gayreti gösterdiğini ifade ederek, “Milletvekilleri, vatandaşlardan gelen bilgi ve belgelerle beslenir. Telep ve sorunlarınızı bizlere iletin. 17-25 Aralık sonrasında Hükemet’e verdiğimiz destek, Ülkemizdeki terör örgütlerinin çökertilmesine katkı sağlamak içindir. Bu konuda net tavır sergiledik. Şu an Hükümet’in gündeminde, Suriye’li mültecilerin yoğunlukta yaşadıkları bölgelerdeki yerel yönetimlere, merkezi bütçeden destek verilmesi konusu var. Bu hususta Hatay’ın hak ettiği payı alabilmesi için el birliği ile mücadele etmeliyiz” şeklinde konuştu.