Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz Belediye Başkan Vekili Nihal Çelikel, İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Arsuz Emniyet Müdürü Halil Karabacak, ARİAD Başkanı Adnan Ağır ve Meclis Üyelerinin katıldığı akşam programında birbirinden  farklı etkinlikler düzenlendi.

 

Festival alanında, çeşitli oyunlar oynandı . Festival’de  Yakala bırak etkinliği,“çocuklara savaş uçakları kullanmayı değil, uçurtma uçurmayı öğretin” parolasıyla uçurtma yarışması heyecan yarattı.

 

Rengarenk el yapımı  uçurtmaların göklerde süzüldüğü yarışmada birinci olan yarışmacıya ödülünü Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’nın eşi Selda Culha verirken, ikinci olan yarışmacıya ödülü İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz tarafından verildi. Üçüncülük ödülü ise ARİAD Başkanı Adnan Ağır tarafından verildi.

 

Antakya yerel gruplarından olan Mikotin Band müzik severler ile buluştu. Festivale katılanların büyük bir sabırsızlıkla bekledikeleri ‘Bulutsuzluk Özlem’i gurubunun sahne alması Arsuz’lulara unutulmaz bir gece yaşattı.

 

Birbirinden farklı etkinliklere sahne olan Arsuz Festivalinin son gününde doyasıya eğlenen festival katılımcıları, festivalin her yıl yapılması gerektiğini,fetivalin bölgenin adını duyurmak adına çok önemli bir çalışma olduğunu ifade ettiler.